• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
  • animacija
"Vaikai užauginti" veiklų 2020 m. apžvalga

Paskelbta: 2020-12-08 10:33:16

Šiais metais nesusitikome kasmetinėje konferencijoje. Apie savo veiklas 2020-aisiais informuojame Joniškio VVG svetainėje.

Skaitykite informaciją apie:

Dalinamės projekto "Vaikai užauginti" veiklų 2020 m. apžvalga.

Projektas „Vaikai užauginti“ vykdomas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos prioriteto „Socialinės įtrauktiems didinimas ir kova su skurdu“ priemonę „54+“.

Projekto tikslas - ugdyti vyresnių darbingo amžiaus asmenų bendruosius gebėjimus, skatinti ir motyvuoti juos įsitraukti į savanorišką veiklą, tokiu būdu aktyviai dalyvaujant socialinių ir pilietinių klausimų sprendime, didinant jų dalyvavimo darbo rinkoje galimybes, stiprinant gyvenimo džiaugsmą ir teigiamas nuostatas.

Projektas prasidėjo 2018 metų pavasarį, o pabaiga buvo numatyta 2020-05-20. Situacija dėl Covid -19 pakoregavo veiklų grafiką, o kai kurie numatyti renginiai kol kas negalėjo įvykti.

Per 2020 metus veikėme tiek, kiek leido galimybės.

·        2020-ųjų sausio ir vasario mėn. dr. Algirdas Amšiejus skaitė 5 paskaitų ciklą "Mane įdarbina daržas". Renginiai vyko Jakiškiuose ir Stupuruose. Dr. A. Amšiejus, didelę savo gyvenimo dalį paskyręs bitininkystei ir sodininkystei, įkvepiančiai pasakojo apie verslo pradžią, sėkmes bei nesėkmes, suteikė neįkainuojamų žinių bei patarimų ką ir kaip verta auginti konkrečiomis sąlygomis, kokios perspektyviausios vaismedžių, uogų rūšys, kokie jų priežiūros ypatumai. Savo pavyzdžiu dr. Amšiejus įrodė: sodas ar daržas ne tik įdarbina, bet ir dosniai už darbą atlygina.

·        Vasario 8 d. projekto "Vaikai užauginti" dalyviai susirinko stiprinti savo socialinių pilietinių gebėjimų. Aktorius, pedagogas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas, televizijos laidų vedėjas Vytautas Kontrimas dalijosi vertingais patarimais, kaip pasiruošti viešai kalbai, ką daryti, kai atsistojus prieš auditoriją iš galvos dingsta sudėliotas kalbos planas, pradeda džiūti burna, o rankos pradeda nevaldomai mosikuotis. Daugybę gautų patarimų buvo galima tuoj pat pritaikyti praktiškai: dalyvės ėmė interviu viena iš kitos ir sakė kalbas, atskleidžiančias jų superherojiškas galias.  Ypatingai vertingi mokymai su nuostabiu lektoriumi - taip juos įvertino dalyviai.

·        Pavasarį projekto "Vaikai užauginti" dalyviai dalyvavo kultūrinio sąmoningumo ir raiškos užsiėmimuose. Juos vedė vienas žinomiausių Lietuvos fotografų Rolandas Parafinavičius, fotografijos mokyklos "Fotografijos namai" įkūrėjas ir lektorius. Per 4 dienų kursus projekto dalyviai gavo labai vertingų žinių. Sužavėjo lektoriaus gebėjimas per trumpą laiką pateikti visą pagrindinę informaciją, ypač aiškiai, suprantamai, su vaizdžiais pavyzdžiais. Pirmosios paskaitos vyko kovo mėnesį. Vėliau jas nutraukė karantinas. Gegužės pabaigoje paskaitos buvo tęsiamos laikantis visų saugumo reikalavimų.

·        Birželio mėnesį vyko 2 užsiėmimai „Diskriminacija dėl amžiaus“, kuriuos vedė Vytautas Dambrava, dirbęs Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje, rengiantis įvairioms  auditorijoms nediskriminavimo ir  lygių galimybių klausimais.

·        Birželio 11-12 dienomis dešimt projekto „Vaikai užauginti“ dalyvių išvyko talkininkauti į Kauno botanikos sodą. Savanoriai dvi dienas nuoširdžiai plušėjo Botanikos sodo lysvėse ir klombose, realiais darbais prisidėdami prie kuriamo grožio. Jei ką tik atvykę savanoriai iš Joniškio buvo sutikti su lengva nuostaba, išlydėti jie buvo kuo nuoširdžiausiai, apdovanojus plenciukais ir daigeliais ir klausimais ar dar atvyks. Su kiekviena projekto „Vaikai užauginti“ veikla įsitikiname, kad prasminga ir graži savanorystės idėja vis stipriau prigyja ir atsiskleidžia tarp mūsų krašto žmonių.

·        Rugsėjo mėnesį projekto „Vaikai užauginti“ dalyviams vyko trys užsiėmimai, kuriuose vedė šefas Ruslanas Puskepanis. Kilęs iš Pasvalio rajono, daug metų stažavęsis įvairiose pasaulio vietose, dirbęs garsiojo Gordono Ramzio komandoje, dalyvavęs tarptautiniuose čempionatuose, kur savo darbštumu ir kompetencija užsitikrino prizines vietas, sudarinėjęs meniu įvairiems pasaulio restoranams, inicijavęs įvairias degustacines ir labdaringas vakarienes.

·        Rugsėjo 22-ąją projekto “Vaikai užauginti” dalyviai stiprino save socialinių pilietinių gebėjimų ugdymo užsiėmimuose, kuriuos vedė Nijolė Narmontaitė, teatro ir kino aktorė, penkių knygų autorė, save vadinanti nepagydoma optimiste. Užsiėmimai vyko Gaižaičiuose bei Rudiškiuose.

Susitikimo tema labai aktuali: kritinio mąstymo ugdymas, netikrų naujienų atpažinimas, kūno kalba, pavojų sau ir aplinkiniams įvertinimas ir reagavimas. Aktorė Nijolė Narmontaitė jas išdėstė žaismingai ir išradingai, įtraukdama kiekvieną dalyvį.

·        Rugsėjo 30-ąją įvyko projekto "Vaikai užauginti" dalyvių, savanoriavusių įstaigose ir organizacijose susitikimas. Džiugu buvo vėl pamatyti žmones, atsiliepusius į kvietimą imtis iki tol nepažintos, negirdėtos savanoriavimo veiklos. Projektą koordinavusi Loreta Česnauskienė dalyviams kalbėjo apie tęstinumą, skatino projekto dalyvius ir pasibaigus projektui dalyvauti savanoriškoje veikloje.

·        Dėl karantino teko atšaukti spalio mėnesį numatytus rekreacinius renginius projekto dalyviams, savanoriavusiems įstaigose ir organizacijose. Jie įvyks, kai atsiras galimybės.

Norėtųsi, kad vyresni darbingo amžiaus žmonės išliktų aktyvūs, kad jaustųsi stiprūs darbo rinkoje, kad visapusiškai stiprėtų jų gebėjimai, o ypač – kad savanorystė liktų jų ir mūsų gyvenimo dalimi. Tikimės, kad projekto dalyviai su priimančiomis organizacijomis sudarys tolesnės savanoriškos veiklos sutartis. Be kita ko tai būtų proga save išbandyti kitoje organizacijoje ir kitokioje veikloje. 2021-aisiais, kai pagerės situacija dėl koronaviruso,  projekto dalyvius pakviesime į renginį, kuriame suteiksime konkrečios informacijos apie tolimesnio savanoriavimo galimybes.

Taip pat sekančiais metais yra numatytas  renginys visuomenei, pristatantis projekto „Vaikai užauginti“ rezultatus bei savanorystės idėją.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt