• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
  • animacija
Projekto "Laukiniai stebuklai" veiklų 2021 m. apžvalga

Paskelbta: 2021-12-20 11:26:46

2021 metais įvyko baigiamosios tarptautinio bendradarbiavimo projekto "Laukiniai stebuklai" veiklos. Šiuo projektu siekiama gyventojus, NVO, smulkius verslininkus paraginti domėtis senolių sukauptomis ir šiuolaikinėmis žiniomis apie maisto, kosmetikos, sveikatinimo priemones, randamas laukinėje gamtoje, suteikti motyvacijos ir žinių, kaip gamtoje randamas gėrybes panaudoti buityje, rasti galimybių iš jų užsidirbti.

Projektas įgyvendinamas nuo 2019 metų kartu su kolegomis iš Vaara-Karjalan Leader ry (Suomija), Cesio VVG (Latvija), Saldus VVG (Latvija), bei Utenos RVVG.

Projekto "Laukiniai stebuklai" įgyvendinimas turėjo baigtis 2020 metais, tačiau partnerių sprendimu jo trukmė pailgėjo metais: dėl COVID-19 grėsmės mūsų partneriai Suomijoje 2020 metais planuotas bendras veiklas buvo atidėję 2021 metams. Deja ir šiais metais netrūko suvaržymų. Partneriai iš Vaara-Karjalan Leader ry (Suomija) pranešė savo sprendimą nepriimti svečių iš užsienio ir nekeliauti patiems. Labai gaila, bet liko neįgyvendintas projekte suplanuotas dalyvių iš Joniškio VVG bei Utenos RVVG lankymasis laukinio maisto festivalyje Ilomantsu miestelyje Suomijoje bei dalyvių suomių priėmimas Lietuvoje.

Džiugu, kad partneriai latviai buvo drąsesni. Nors niekas negalėjo duoti garantijų, kada kokie veiklų ar judėjimo suvaržymai gali atsirasti, su partneriais sutarėme: vykdysime.

Liepos 26-29 dienomis Lietuvoje lankėsi 16 projekto dalyvių iš partnerių Cesio VVG (Latvija) ir Saldus VVG (Latvija) teritorijų. Dvi dienas jie praleido susipažindami su laukiniais stebuklais Utenos krašte, nes projekto partneriai yra ir Utenos RVVG.

Sekančias dvi dienas svečiai iš Latvijos lankėsi Joniškio rajone, kur jų laukė intensyvi ir turininga programa. Lankytasi Stupurų kaimo bendruomenėje, kur vyko įspūdinga edukacija "Kaimo bendruomenė žengia į verslą. Laukiniai ingredientai tradicinėje ir modernioje virtuvėje". Juodeikiuose laukė medžiotojo vaišės: žvėrienos patiekalų gaminimas su virtuvės šefu Povilu Mikalajūnu. Projekto partneriai ne tik edukavosi, bet ir susipažino su Juodeikių - Mažosios kultūros sostinės įdomybėmis, lankėsi Mūšos – Tyrelio pažintiniame take, su Pelkių laume dalyvavo programoje "Gydanti ir relaksuojanti gamtos galia. Laukinė gamta XXI amžiaus žmogui: kaip jį atitraukti nuo kompiuterio ir sudominti gamtos gėrybėmis". Vyko VVG darbuotojų, įgyvendinančių projektą, diskusija, aptariant tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Laukiniai stebuklai“ įgyvendinimo eigą, tikslus, rezultatus, iššūkius.

Projektą „Laukiniai stebuklai“ vainikavo vieša konferencija Žagarės Miesto aikštėje, kurios metu visuomenei buvo pristatomas ir pats projektas, ir laukinės gamtos gėrybių panaudojimo idėjos. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad konferencijoje pranešimus skaitė ir praktiškai demonstravo Lietuvoje pripažinti savo sričių žinovai:  Valerijono vaistinės vadovė, provizorė Almyra Girdenienė, vaistininkas, žolininkas, „Žolinčių akademijos" viceprezidentas, lektorius Marius Lasinskas, pirties amato žinovė Ažuolė Bajor, Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo asociacijos vadovas Arūnas Činčys, virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas, Lietuvos floristų asociacijos viceprezidentas, floristas, menininkas  Sergėjus Zareckis.

Daugybės teigiamų atsiliepimų sulaukęs tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Laukiniai stebuklai“ įgyvendintas. Nacionalinei mokėjimo agentūrai jau pateiktas galutinis mokėjimo prašymas.

Projekto idėjos tebegyvuoja, nes laukiniai stebuklai niekada nesibaigia!

Dalia Motik,

koordinuojanti projekto "Laukiniai stebuklai" įgyvendinimą

.

Informuojame apie Joniškio VVG veiklas 2021 metais

Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimas 2021 metais

Projekto "Vaikai užauginti" 2021 m. veiklos

Projekto "Kartos kartu" 2021 m. veiklos

 


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt