• animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Tradicinė literatų viešnagė Maldeniuose

Paskelbta: 2016-11-03 09:21:19

Kiekvieną rudenį tradiciškai Joniškio literatų klubo Audruvė" literatai ir kaimyninio Akmenės rajono folkloro kolektyvas, vadovaujamas Romenos Šimkuvienės, susirenka Maldeniuose. Ši draugystė tęsiasi daug metų. O kaip kitaip, jei maldeniškiams nesvetimas nei literatūrinis žodis, nei dainos, papokštavimai. Šį rudenį visi bičiuliai susitiko Rudenėlio šventėje. Kultūrinių renginių organizatorė Emilija Kvedarienė drauge su bendruomenės aktyvu surengė įspūdingų daržovių parodą. Šeimininkės į renginį atskubėjo nešinos skanėstais. Pasigėrėję paroda, visi sukluso išgirdę bičiulių akmeniškių dainų melodijas. Viešnios su savo nenuilstančia vadove supynė ilgą dainų pynę. Renginio siela Emilija Kvedarienė į susirinkusius kreipėsi eilėmis. Jai antrino audruviškiai Alina, Aušrelė, Lina, Albinas, Vida. Audruviškių bičiulė Antanaitienė paskaitė visą pluoštą eilių iš Onutės Mikalauskienės kūrybos.

 Maldenių kaimo bendruomenė, vadovaujama Renatos Šidlauskaitės, šiemet vėl dalyvaujanti respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse", visus pradžiugino priemonėmis eismo saugumui užtikrinti. Ne šiaip sau jas išdalijo, bet ir egzaminavo susirinkusius. Teko atsakinėti į klausimus  apie tai, kaip saugiai elgtis tamsoje keliuose, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus. Atnaujintos žinios ir profilaktinės priemonės labai pravertė ir senjorams, ir jaunimui.  

Jaunimo atstovai pradžiugino literatus skaitydami jų eiles iš naujausio literatų almanacho. Net nespėjo visų dainų išdainuoti, eilių išdeklamuoti, skanumynų išragauti, kai  danguje įsižiebė pirmos žvaigždės. Nieko kito neliko, kaip tarti iki kitų susitikimų ir paspaudus ranką bičiuliams skirstytis namo. Neišdildomos susitikimo akimirkos ilgai išliks renginio dalyvių širdyse. Maldeniškiai ypač dėkingi kultūrinių renginių organizatorei Emilijai Kvedarienei ir bendruomenės vedlei Renatai Šidlauskaitei už išradingumą suburiant kaimą.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt