• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Vyko paskaita apie žiemos laukinius stebuklus

Paskelbta: 2019-12-03 14:09:18

Gruodžio 2-ąją įvyko dar viena „Laukinių stebuklų“ paskaita – pirmoji iš žiemos ciklo. Projekto dalyviai iš Joniškio VVG ir Utenos RVVG teritorijų su lektore Kristina Šilinskiene apžvelgė valgomus laukinius augalus lietuvių etninėje kultūroje ir istorijoje. Ši tema  sulaukia dėmesio daugelyje jau įvykusių paskaitų, šįkart beliko tik prisiminti gautas žinias.
Kita paskaitos tema - apie gyvūninės kilmės medžiagų panaudojimą maisto ir kosmetikos gamyboje. Šįkart daugiau kalbėta ne apie maistą, bet apie įvairių laukinių gyvūnų taukus, kurių vertingosios savybes panaudojamos kosmetikos priemonėse. Tuo pačiu paminėti ir liaudiški receptai, kokie negalavimai nuo senų senovės gydomi gyvūnų taukais, rūpūžės ar gyvatės nuodais, skruzdžių rūgštimi. Lektorė pastebėjo, kad šiuolaikinė medicina, kažkada atmetusi liaudiškas priemones, dabar vėl į jas atsigręžia, kad atidžiau patyrinėtų ir pritaikytų.
Kvapnioji paskaitos dalis - aromaterapija. Praktiškai ir teoriškai dalyviai buvo supažindinti su įvairias eteriniais aliejais, jų savybėmis, panaudojimo galimybėmis, ir kiekvienas susikūrė sau kvepalus iš eterinių aliejų.
Visus dalyvius įtraukė paskutinė paskaitos tema - kosmetikos priemonių su bičių vašku gamyba. Tai ir vertingos žinios, ir įkvepiančios idėjos, ir pačių pasigamintas  natūralus kūno kremas su beržų lapų aliejine ištrauka bei bičių vašku.
Tai buvo 11-oji projekto „Laukiniai stebuklai“ paskaita. Kitais metais dar vyks trys žiemos ciklo ir dvi pavasario paskaitos.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt