• animacija

  Apskrities VVG susitikimas

 • animacija
Su partneriais apžvelgtos vykdomo projekto veiklos

Paskelbta: 2020-03-02 16:36:46

2019 m. gruodžio mėnesį vyko tarptautinio projekto Wild Wonders ("Laukiniai stebuklai") valdymo komiteto susirinkimas. Pasirinktas susirinkimo būdas: susirašinėjimas elektroniniais laiškais, todėl susirinkimas truko nuo gruodžio 2 d. iki 13 d..

Projekto partnerius Lietuvoje atstovavo Joniškio VVG specialistė Dalia Motik.

Susirinkimą organizavo ir diskusiją apibendrino projekto koordinatorių atstovė Hannele Pyykkö (Vaara-Karjala VVG, Suomija), kurios parengtą susirinkimo protokolą gavome.

Susirinkimas suteikė išsamų vaizdą, kaip įgyvendinamas mūsų bendras tarptautinis projektas Wild Wonders ("Laukiniai stebuklai"), kokias veiklas vykdo, ką yra nuveikę partneriai kitose šalyse per 2019 metus, ką planuoja nuveikti 2020-aisiais.

"Laukiniai stebuklai" Latvijoje:

 • Cesio rajono kaimo partnerystė organizavo seminarus "Viešų renginių atviroje erdvėje organizavimas" ir  "Produkto marketingas, kaip jį efektyviai naudoti". Seminarų tikslas buvo padrąsinti Cesio VVG teritorijos ir Saldus VVG teritorijos verslininkus ir kaimo turizmo organizatorius rengti renginius, kuriuose būtų populiarinamas laukinis maistas.
 • 2019 m. liepos mėnesį Cesio VVG teritorijoje vyko projekto partnerių iš Latvijos ir Lietuvos susitikimas, susipažinimas su Cesio regione dirbančiais amatininkais, populiarinančiais laukinį maistą ir svarbiausias metų įvykis - Zaubės laukinio maisto festivalis, sulaukęs itin daug puikių atsiliepimų ir tarptautinio pripažinimo: “Europos kultūrinio turizmo tinklas" šiam festivaliui skyrė apdovanojimą gastronominio turizmo subkategorijoje.
 • 2019 m. rugsėjo mėn. Cesio VVG ir Saldus VVG atstovai dalyvavo Laukinio maisto festivalyje Škotijoje.

"Laukiniai stebuklai" Lietuvoje:

 • 2019 metais įvyko 11 paskaitų apie laukinėje gamtoje randamų gėrybių panaudojimą skirtingais metų laikais, kuriose dalyvavo Joniškio VVG ir Utenos RVVG teritorijų gyventojai. Paskaitos sulaukė labai gerų atsiliepimų iš dalyvių, o taip pat žiniasklaidos dėmesio. Dar 5 paskaitos numatytos 2020 metais.
 • Nufilmuoti ir paskelbti 6 videoreceptai. Dar 4 videoreceptai bus sukurti 2020 m.
 • 2019 m. liepos mėn. Joniškio VVG ir Utenos RVVG atstovai dalyvavo renginiuose Cesio VVG teritorijoje ir Zaubės laukinio maisto festivalyje, o 2020 m. planuojama išvyka į Laukinio maisto festivalį Suomijoje.
 • 2020 m. rugsėjį Joniškio VVG teritorijoje priimsime partnerių iš Latvijos ir Suomijos atstovus, bus organizuojama konferencija visuomenei „Laukiniai stebuklai“.

"Laukiniai stebuklai" Suomijoje:

 • Kasmetinis tradicinis Laukinio maisto festivalis Ilomantsyje jau vyko 2019 metais, ir planuojamas 2020 m. Festivalis itin sėkmingas, sulaukia daug lankytojų. 2020 m. festivalyje dalyvaus projekto partneriai iš Cesio VVG ir Saldus VVG (Latvija), bei Joniškio VVG ir Utenos RVVG.
 • 2019 m. rugsėjo mėn. Vaara-Karjala VVG atstovai dalyvavo Laukinio maisto festivalyje Škotijoje. 2020 m. dalyvaus Zaubės laukinio maisto festivalyje Latvijoje ir konferencijoje „Laukiniai stebuklai“ Joniškio VVG teritorijoje.
 • Įvyko 6 įvairios kūrybinės dirbtuvės Ilomantsyje apie laukinių augalų naudojimą ir 5 iš 10 suplanuotų paskaitų kitose savivaldybėse.
 • Sukurtas projektui skirtas feisbuko puslapis.
 • Sukurti 3 videofilmai apie laukinio maisto panaudojimą.

2019 m. pavasarį pradėtas tarptautinio bendradarbiavimo projektas Wild Wonders Latvijoje, Lietuvoje ir Suomijoje sulaukė didelio susidomėjimo ir yra sėkmingai įgyvendinamas.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt