• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Prasideda paskaitų ciklas apie laukinius stebuklus

Paskelbta: 2019-04-23 13:55:29

Ar teko ragauti kiaulpienių žiedų blynelių, žliūgės tešloje, sausainių su džiovintų žolių kremu? Unikalią galimybę įgyti žinių apie valgomus laukinius augalus turės Joniškio VVG įgyvendinamo projekto "Laukiniai stebuklai" dalyviai.

„Valgomi laukiniai augalai – naujai atrandama sena tema. Garsiausiuose pasaulio restoranuose šiandien galima pasimėgauti prabangiais patiekalais iš laukinių augalų. Tokie kulinarijos mados vėjai neaplenkia ir Lietuvos. Laukiniai augalai išsiskiria ne tik vertinga maistine sudėtimi, bet ir išskirtiniu, niekur kitur nesutinkamu skoniu“ – teigia Kristina Šilinskienė, valgomų laukinių augalų žinovė.

Moteris daug metų domisi šia tema, o sukauptomis žiniomis bei atradimais mielai dalijasi su kitais. Kristina Šilinskienė  skaito paskaitas, veda edukacijas, praktinius pažintinius seminarus gamtoje, dalinasi pačios išbandytais receptais.

Joniškio VVG įgyvendinamo tarptautinio projekto „Laukiniai stebuklai“ dalyviams Kristina Šilinskienė skaitys paskaitas apie laukinių augalų ir kitų gamtos gėrybių panaudojimą maistui, sveikatinimui, buities palengvinimui. Paskaitos vyks visus metus, 1-2 kartus per mėnesį darbo dienomis.

Pirmoji paskaita – gegužės 9-ąją.

Pirmo susitikimo metu apžvelgsime valgomų laukinių augalų istorinę reikšmę Lietuvos ir Europos šalių virtuvėse bei šiandienines tendencijas pasaulyje. Lektorė dalinsis receptais ir dalyvių akivaizdoje gamins įvairius patiekalus su dilgėlėmis, garšvomis ir kiaulpienėmis. Planuojami gaminti tokie patiekalai: dilgėlių kiaušinienė, kiaulpienių žiedų blyneliai, žliūgės tešloje, sausainiai su džiovintų žolių kremu, žolelių medus, prieskonių mišinių su laukinėmis žolėmis kūrimas. Planuojami aptarti receptai: kiaulpienių žiedų sirupas, karšti patiekalai su laukinėmis valgomomis žolėmis ir kt.

Kviečiame Joniškio VVG ir Utenos RVVG teritorijos gyventojus, kuriuos domina ši tema, registruotis projekto dalyviais el. paštu info@joniskiovvg.lt.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt