• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Žvelgaičių kaimo bendruomenė tiesia draugystės tiltą

Paskelbta: 2018-03-20 09:00:24

Šeštadienio popietę Žvelgaičių kaimo bendruomenė visus neabejingus dainai pakvietė į tarptautinį draugystės koncertą  ,,Tiesiam draugystės tiltą“. Koncertą vedęs Žagarės kultūros centro darbuotojas Andrius Petkauskas  sakė, kad viskas prasideda nuo šiltos šypsenos, rankos paspaudimo, bendros dainos. O paskui vyksta nesibaigiančios kelionės, festivaliai, draugystės.

Žvelgaičių kaimo bendruomenė turi subūrusi kaimo kapelą, kuriai vadovauja pati bendruomenės vedlė Regina Gužauskienė ir meno vadovė Vilma Bartašienė.  Praėję metai Žvelgaičių kaimo bendruomenės kapelai buvo ypač derlingi koncertais. Koncertuota  Žagarėje, Reibiniuose, Ramoškiuose, Joniškėlyje, Pošupėse, Kirnaičiuose, Joniškyje, Naujojoje Akmenėje, Saločiuose, Rygoje. Visų  šešiolikos koncertų, viešnagių akimirkos atsispindi sukurtame filmuke.  Nei sumeluosi, nei pagražinsi - viskas akivaizdu, šilta...

Žvelgaičių kaimo bendruomenės kapela, viešėdama Pasvalio rajone, užmezgė draugystę su Joniškėlio kultūros centro moterų vokalinio ansamblio ,,Ramunėlė“ dainininkėmis. Bendra daina suskambo susikabinus už rankų stovint ,,Baltijos kelio“ minėjime. O po jo sutarta draugystę plėtoti. Kaip sutarė taip ir padarė. Tik ką prasidėjus pavasariui Joniškėlio dainininkės atvežė savo krašto dainų žagariečiams.

Draugystė su kaimynėmis iš Latvijos respublikos Jelgavos rajono Vircavos seniūnijos moterų vokaliniu ansambliu ,,Kanconeta“  užsimezgė per Žvelgaičių kaimo bendruomenės kapelos narę Sandrą Budriuvienę. Sandra gimusi ir augusi kaimyninėje Latvijoje. Kartą  giminės suėjime užsiminė, kad dainuojanti kaimo kapeloje,  pusseserė nusišypsojusi tarė, kad ir jos dukra dainuojanti ansamblyje.  Abi moterys  sutarė pasidalinti gerąja žinia su savo kolektyvais ir štai Sandros  giminaitė jau Žvelgaičių kaimo bendruomenės rengiamame draugystės koncerte. Viešnios dovanojo skambių latviškų dainų.

Koncerto pabaigoje visi trys kolektyvai sudainavo bendrą dainą, tarsi ženklą, kad tiesiamas draugystės tiltas  Žvelgaičiai – Joniškėlis – Vircava tik tvirtės ir kasmet ilgės.

Draugystės koncerte svečiavosi Lietuvos Respublikos Seimo narys Arūnas Gumuliauskas. Svečias Žvelgaičių kaimo bendruomenei įteikė istorinę vėliavą, o bendruomenės pirmininkei Reginai Gužauskienei, bendruomenės nariams Deividui Uogelei, Stasiui Janušui ir Julijai Slapcinskienei  už bendruomeniškumo tradicijų puoselėjimą ir Lietuvos Valstybės Atkūrimo šimtmečio proga  įteikė padėkas.

Sveikinimo žodį tarė Joniškio rajono savivaldybės tarybos narės, Joniškio VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė ir konsultantė Rimantė Misiūnienė, Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis.  Žvelgaičių kaimo bendruomenė dėkojo  ūkininkams D. Uogelei ir A. Dovilčiui, seniūnui S. Kužmarskiui, Žagarės kultūros centro darbuotojams už visapusišką pagalbą bei paramą rengiant tarptautinį draugystės koncertą. Po koncerto visų kolektyvų nariai prie arbatos puodelio dalijosi ateities planais,  planavo bendras išvykas. 

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt