• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Ziniūniečiai toliau puoselėja tradicinius amatus

Paskelbta: 2016-11-30 09:42:28

Jau nuo pat vasaros Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ nariai mokėsi įvairiausių amatų. Su tautodailininke Ugne Vaineikiene mokėsi pinti tautines juostas, su Juze Šukiene dekupažo technika gražino medines lentutes, lėkštes, ąsotėlius, stiklines. Tautodailininkė Birutė Kybartienė mokė vilnos vėlimo technikos, o Laima Andriuškevičienė – molio dirbinių.

Puoselėti liaudies tradicinius amatus, rengti edukacinius užsiėmimus, išmokti naujų amatų – toks buvo bendruomenės projekto „Tradiciniu amatų keliu“ tikslas. Projektui įgyvendinti svariausią paramą skyrė LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija – 6192 Eur, dar 310 Eur prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Joniškio rajono savivaldybė, beveik 300 Eur paaukojo patys bendruomenės nariai. Bendra įgyvendinto projekto suma – 6799 Eur.

Ziniūnų amatų centre įvairių naujų  amatų besimokę bendruomenės nariai patirties sėmėsi ir Molėtų rajone, kur lankėsi Berbusų kaime esančiame amatų centre „Meniškas kaimas“, stebėjo, kaip gimsta juodosios keramikos dirbiniai, kaip jie puošiami raugo technika.

Iš šio projekto lėšų bendruomenė ne tik mokėsi naujų amatų, bet ir pasipildė savo turimą bazę – įsigijo laminatorių, konferencinę lentą, dokumentų įrišimo aparatą, ekspozicines lentas parodoms, išleido lankstinukų apie Ziniūnų amatus, pirko mokymo priemones.

Įgyvendintas ir vienas iš svarbiausių projekto tikslų – įsigyta dešimt komplektų tautinių kostiumų vyrams ir moterims. Praėjusį savaitgalį  surengtos tradicinės vakaronės „Aš – obuolys, aš – ziniūnietis“ metu šie kostiumai, kuriuos papuošė pačių pintos tautinės juostos, ir buvo pademonstruoti. Tokiais ziniūniečių darbais ypač džiaugėsi į bendruomenės vakaronę atskubėjusios vicemerė V. Aleknavičienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus  vyr. specialistė E. Šivickaitė, Joniškio raj. partnerystės VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė, specialistė Rimantė

Misiūnienė, Linkaičių bei Stupurų kaimo bendruomenių atstovai.

Pristatydama projekto rezultatus, bendruomenės pirmininkė Irena Vilkonienė dėkojo  aktyvioms tautinių juostų pynėjoms Bronei Švanienei ir Almai Jancienei, Birutei Kybartienei – už idėjas, Rimai Prielaidienei – už visus gražius darbus, kurių moteris tik ėmėsi. Pačių ziniūniečių dekupažo technika puošti dubenėliai kaip nuoširdi padėka skirti visiems rėmėjams ir  pagalbininkams.

Ziniūnų kaimo bendruomenė deda daug pastangų, kaimo žmones mokydama įvairiausių darbų ir amatų. Visaip gyvenime būna – amatas gali būti puiki pramoga laisvalaikiui, gali būti ir   rimtas stumtelėjimas imtis savo verslo. Tai jau penktasis Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ įgyvendintas projektas, skirtas  amatams puoselėti. 

Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ informacija

  


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt