• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Vyko folkloro renginys "Dūzgės"

Paskelbta: 2021-09-13 16:17:32

Rugsėjo 11 d. Telšiuose vyko teritorinio projekto „Kartos kartu“ folkloro renginys „Dūzgės“. Molėtų, Prienų ir Joniškio VVG atstovus telšiškiai pasitiko Žemaičių kaimo muziejuje, kuris įsikūręs Masčio ežero pakrantėje. Svečius šokdino ir žemaičių liaudies dainas dainavo  Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Spigėns“ atstovai.
Dalyviai buvo mokinami dainuoti labai senas žemaičių dainas, šokti šokius, kuriuos šoko mūsų probočiai po darbų, nuo saulėlydžio iki saulėtekio. „Spigėns“ nariai renginio dalyvius  pamokė šokių „klecka“, „lelinderis“, „gransvers“, „ubladė“ ir daugybę kitų senų autentiškų žemaitiškų šokių…
Buvo malonu kartu dainuoti tęstines, ypatingos melizmatikos turinčias žemaitiškas dainas. Kas norėjo, galėjo ne tik šokti ir dainuoti, bet ir pasimokinti pinti juosteles tokiu būdu, kaip tą darė mūsų senolės.
Padainavus ir pašokus, dalyviai galėjo pasivaikščioti po Žemaičių kaimo muziejų, regėti XIX a. pab. – XX a. pr. Žemaitijos kaimo vaizdą.

Vykdant projektą "Kartos kartu" visų partnerių teritorijose yra organizuojami renginiai, stiprinantys bendravimą bei tarpusavio supratimą tarp skirtingų kartų.
Rugsėjo 16 d. Telšių rajone vyks vienos dienos stovykla, supažindinanti su kulinariniu regiono paveldu bei naujomis idėjomis.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt