• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Vykdydami projektą „Įkvėpti praeities, žvelgdami į ateitį”, išgyveno ypatingą bendrumo jausmą

Paskelbta: 2019-09-05 09:37:15

Projektas „Įkvėpti praeities, žvelgdami į ateitį” (paraiškos Nr. JONI-LEADER-6B-JKV-16-4-2018) įvykdytas sėkmingai. Sporto klubo “Žvelgaitis” jaunimas, tęsdamas kultūros ir sporto tradicijas Žagarėje, suorganizavo spartakiadą su žagariečių pamėgtomis  sporto šakų  varžybomis (futbolo, kroso, sprinto). Šalia jų antrą kartą Žagarėje vyko respublikinės DEEP MTB dviračių maratonų taurės etapo varžybos. Žagarės gatvėmis mynė tūkstantinė minia aktyvių, sportiškų, sveiką gyvenimo būdą propaguojančių ir žavių dviratininkų. Graži Žagarės krašto žmones telkianti iniciatyva, propaguojanti dviratį kaip ekologinę transporto priemonę, kvietė prisijungti (dalyvauti varžybose arba padėti užtikrinti saugumą) visus dviračiams neabejingus žmones, nuo jauniausių iki vyriausių.  

Projekto veiklų organizavime aktyviai dalyvavo Žagarės jaunimas. Projekto vykdymo metu vietos bendruomenė išgyveno ypatingą bendrumo jausmą, nepriklausomai nuo to, kokį darbą jie dirbo:  šienavo stadioną ir jo prieigas, rinko šiukšles, įrengė maratono trasas ar varžybų miestelio teritoriją, užtikrino saugumą trasose, ruošė starto koridorius, iškabino reklamas, reguliavo dalyvių srautus, registravo futbolo, sprinto, kroso, dviračių maratono komandas ir jų dalyvius, organizavo maitinimą, prizus ir kt. Tokio masto sporto renginių, kurie vyko 2019 m. liepos 19-21 d., sėkmingo organizavimo galimybė Žagarėje anksčiau atrodė mažai įtikėtina.

Džiugu tai, kad Deep MTB (kalnų dviračių) maratono varžybų Žagarės etape aktyviai talkino 53 savanoriai  (tiek jaunimas, tiek ir suaugusieji), kurie organizavo vaikų edukacines erdves, dirbo trasos teisėjais, prižiūrėjo ir užtikrino, kad jiems paskirtuose ruožuose nesimaišytų pašaliniai žmonės, nekiltų pavojaus maratono dalyvių ir žmonių saugumui ir sveikatai. Savanoriai buvo pasirengę be jokių išankstinių nuostatų išklausyti kiekvieną, besikreipiantį pagalbos, padėti susigaudyti renginyje, priimti vieną ar kitą sprendimą, suteikti informaciją, patarti, kur ieškoti tolimesnės pagalbos. Pasitikdami ir spręsdami įvairius iššūkius jaunimas tobulėjo, mokėsi iš vyresniųjų, atrado naujas vertybes, keitė požiūrį į save, atrado naujus bičiulius ir autoritetus. Dviračių maratono dalyviai ir vadovai džiaugėsi Žagarės savanorių  nuoširdžiu ir atsakingu darbu, kad sportininkai jaustųsi saugiai ir turėtų tinkamas sąlygas siekti aukščiausių rezultatų. Dviratininkų lenktynės buvo puiki šventė ne tik Joniškio rajono gyventojams, bet ir visai Lietuvai.

Šalia sportinių varžybų suteikėme galimybę pasirodyti platesnei auditorijai Joniškio r. geriausiems, perspektyviems jauniems menininkams ar grupėms. Parama šiam projektui įgyvendinti gauta iš Joniškio VVG pagal VPS veiklos sritį „VVG teritorijos renginiai skatinantys jaunimo iniciatyvas“.

Vytautas Pakatilius,

sporto klubo „Žvelgaitis“ prezidentas


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt