• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Viešosioms erdvėms tvarkyti – visas komplektas priemonių

Paskelbta: 2017-11-30 10:24:03

Rajono savivaldybės administracija, įgyvendinanti Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ iki 2017 m. rugpjūčio 25 d. kvietė rajono teritorijoje registruotas ir veikiančias bendruomenines organizacijas, tradicines religines bendruomenes, bendrijas, nevyriausybines organizacijas teikti projektų paraiškas paramai gauti pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. birželio 9 d. įsakymu  Joniškio rajono savivaldybei skirta 20 102 Eur.  Joniškio rajono savivaldybės administracijos įsakymu 19 700 Eur buvo paskirstyti visoms 10 rajono seniūnijų atitinkamai pagal gyventojų skaičių. Lėšos galėjo būti naudojamos šioms veikloms įgyvendinti: socialinei veiklai, skirtai socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms; vaikų ir jaunimo užimtumui; kultūrinei ir šviečiamajai veiklai; sporto ir sveikatinimo veiklai; bendruomeninei veiklai ir kitai vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinančiai veiklai; bendruomenės akcijoms ir iniciatyvoms, skirtoms viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti.

Sprendimus, kurios veiklos aktualiausios seniūnijose, priėmė išplėstinės seniūnaičių sueigos. Vėliau, gavę paraiškas, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendė kurios paraiškos tinkamiausios ir geriausiai tenkina viešuosius poreikius.

Joniškio seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga, svarsčiusi 5 paraiškas, palankiai įvertino ir Linkaičių kaimo bendruomenės projektą „Viešųjų erdvių sutvarkymas ir aplinkos kokybės gerinimas Linkaičių kaime“, kurį  rengė Laura Damasickienė. Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos biudžeto lėšų projektui įgyvendinti buvo skirta 2194 Eur, dar 600 Eur projektas koofinansuotas iš Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų vietinėms iniciatyvoms skatinti.

Linkaičių kaimo bendruomenė savo aplinką iki šiol tvarkė ne tik savo žmogiškosiomis pajėgomis, bet ir įrankiais.  Skubėdami tvarkyti  bendruomeninių namų aplinkos jie  veždavosi savo žoliapjoves, krūmapjoves gyvatvorėms karpyti, medžiams genėti, savo grėblius, šluotas,  kaimo parkelį sutvarkyti.

Gavę lėšų  bendruomenės akcijoms ir iniciatyvoms, skirtoms viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, įgyvendinant projektą kaimo bendruomenė įsigijo krūmapjovę, vejapjovę, gyvatvorių žirkles, grėblį, universalų aliuminį kotą, karutį, kastuvą, grandininį pjūklą, pūstuvą-smulkintuvą, rankinį purkštuvą, akumuliatorines žolės žirkles, apsaugas.

„Nuo šiol kaimo bendruomenės aplinką bus lengviau ir paprasčiau prižiūrėti, todėl gyvensime švaresniame ir tvarkingesniame kaime“, – džiaugiasi kaimo bendruomenės pirmininkas  Nerijus Jurgelionis.

Linkaičių kaimo bendruomenės informacija

   


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt