• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Vienas iš tikslų - būti saugiems kelyje

Paskelbta: 2022-09-26 13:46:40

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė" tradiciškai subūrusi susivienijimą vėl startuoja respublikiniame projekte konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022 - 2023". Šiemet susivienijimo sudėtyje Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, Skaistgirio miestelio bendruomenė ir Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Skaistgirio teritorinis padalinys.

Pirmieji susivienijimo renginiai skirtas mokslo metų pradžiai paminėti, kurių metu kiekvienas susivienijimo dalyvis organizavo renginius.

Skaistgirio Šv. Jurgio parapija pokalbių apie saugų eismą savaitę pradėjo rugsėjo pirmąją Šv. Mišiomis. Homilijos metu parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kvietė būti atsakingiems kelyje ne tik už save, bet ir šalia esantį. Nepamiršti, kad rugsėjį į mokyklas sugrįžta mokiniai, gatvėse, keliuose padidėja judėjimas, ir reikia būti atidesniems. Visą dešimtadienį po kasdieninių Šv. Mišių parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis ir pastoracinės tarybos nariai aktyviai vedė pokalbius su parapijiečiais apie saugų elgesį keliuose, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, neturintiems jų dovanojo, linkėdami būti saugiems ir matomiems tamsiu paros metu. Pasak kalbinto jaunimo, neįgaliųjų, pagyvenusių žmonių, svarbiausia būti matomam tamsiu paros metu. Matomi būsime tik turėdami šviesą atspindinčias priemones- sakė parapijiečiai.

Skaistgirio miestelio bendruomenės aktyvas susitiko su šeimomis, kuriose auga vaikai ir mokė kaip saugiai elgtis kelyje. Dalino šviesą atspindinčias priemones.

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė" aplankė atokių kaimų gyventojus, primindami, kad prasidėjus mokslo metams ir dar intensyviai vykstant žemės ūkio darbams, reikia būti atidiems kelyje. Taip pat rugsėjį vykusioje Donorų dienoje susitikta su donorais pokalbiui apie saugumą keliuose tamsiuoju paros metu. Kiekvienam donorui dovanoti atšvaitai, liemenės. Pasak organizacijų aktyvo, kiekvienas renginys, pokalbis labai reikalingi įvairaus amžiaus žmonėms. Paklausus ar turi atšvaitą, dažnas purto galvą, kad jau nebeturi. Jiems dovanojama vėl.

Pastebėta, kad dažnai kalbant su gyventojais saugaus eismo temomis rezultatas pasiekiamas. Skaistgiriečiai džiaugiasi, kad per praėjusį dešimtmetį jų gyvenamoje teritorijoje žymiai sumažėjo nelaimių keliuose. Projektinės veiklos yra naudingos. - Esame dėkingi už bendradarbiavimą Joniškio PK bendruomenės pareigūnams Sigitui Petraičiui ir Dainai Kaminskienei, Joniškio KC Skaistgirio skyriui, Skaistgirio seniūnijai, aplinkinių kaimų bendruomenėms, Skaistgirio gimnazijai, Alsių, Skaistgirio ŽŪB. Tik visi kartu darniai dirbdami švietėjišką darbą ir eidami kilnaus tikslo link būsime saugūs kelyje patys ir saugosime kitus,- pasibaigus pirmiesiems renginiams sakė organizacijų vedliai.

Susivienijimo koordinatorės Vidos Urbonienės informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt