• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
„Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“

Paskelbta: 2017-01-31 14:21:00

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visus Lietuvos piliečius ragina sumaniai paminėti Valstybės atkūrimo dieną ir kviečia prisidėti prie jau penktą kartą vykstančios akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Lietuvos gyventojai jau dalijasi idėjomis.

Tauragnų krašto bendruomenėje dvi savaites iki vasario 16-osios iš namų į namus keliaus vėliava, kad kuo daugiau rankų ją paliestų, kad vėliava taptų visų, kad tai būtų lyg įsipareigojimas nešti vėliavą mūsų kasdienybėje – kasdien daryti paprastus, gerus darbus. Vasario 16-ąją vėliava bus iškelta miesteliui reikšmingoje vietoje.

Jauni vilniečiai Smilė Klezytė 9 metų ir Faustas Klezys 7 metų siūlo: „Būtų labai smagu jeigu Vasario 16 - ąją visi lietuviai, šeimos, pasigamintų po trispalvį skanėstą (želė ar pyragą) ir juo pavaišintų savo kaimynus“.

Mergaitė Izabelė Grybauskaitė svajoja, kad kiekvienas Lietuvos pilietis, išsiųstų laišką savo artimam žmogui - tėčiui, mamai, sesei, broliui, kaimynui... Laiške parašytų bent keletą sakinių apie laisvę, garbę, meilę Tėvynei, šeimą, apie bet ką kas yra svarbu, kas yra LAISVĖ!

Alytaus apskrities policija kviečia išmoningai ir visiškai netikėtai parašyti mūsų valstybės vardą kitaip,  kažkaip ypatingai! Išausti, numegzti, pasiūti, nulipdyti, sukonstruoti, išbėgti ar išvažiuoti, išdrožti, o gal išraižyti. Visa tai nufotografuoti arba nufilmuoti ir pasidalinti nuotrauka.

Vasario 16-ąją Lietuvos gyventojai plauks Nemunu baidarėmis, bėgs savo miestų gatvėmis, žygiuos istorinėmis vietomis. Vilniaus gatvėmis riedės 16 paspirtukininkų pasipuošusių tautinėmis pirštinaitėmis, šalikais ir vėliavėlėmis, linksmai mojuodami visiems praeiviams. Aktyvus poilsis, sportas, moralinis bėgančiųjų, plaukiančiųjų, žygiuojančiųjų, riedančiųjų palaikymas taip pat gali būti meilės Tėvynei išraiška.

Akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ žemėlapyje yra ir Joniškio vardas: užregistruota  Joniškio kultūros centro ir Jaunimo kultūros klubo „ETC“ iniciatyva „Laisvės skrydis“ – kvietimas papuošti savo miestą Lietuvos vėliavos spalvų paukščiais, o taip pat ir Joniškio rajono savivaldybės skelbiamas konkursas „Patriotiškiausia Joniškio miesto gatvė“.

Kviečiame Joniškio rajono kaimų bendruomenės, nevyriausybines organizacijas atsiliepti į mūsų Prezidentės kvietimą inicijuoti ir dalintis šventės idėjomis, o taip pat prisijungti prie paskelbtų iniciatyvų.

Sumanymus, kaip linksmai ir išradingai pasveikinti savo šalį 99-ojo gimtadienio proga, valstybės vadovė kviečia registruoti interneto svetainėje adresu www.lrp.lt/vasario16. Tuos, kurie originaliausiai paminės Vasario 16-ąją, Prezidentė apdovanos Lietuvos Respublikos trispalvėmis.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt