• animacija
 • animacija
 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu baigiamasis renginys

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Žagarėje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Skaistgirio seniūnijoje

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  Kartos kartu Prienuose

 • animacija

  VPS pristatymo konferencija

Tradicijos nemiršta

Paskelbta: 2016-11-16 10:21:17

Šie metai Kepalių kaimo bendruomenei jubiliejiniai – tradicinė rudens šventė „Buvo gera gaspadinė“ gyvuoja jau dešimtmetį. Šventė vyko triukšmingai, su pakylėjimu, nes laimėtas projektas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėjo, pasinaudojus teikiama finansine parama, atsidėkoti visiems šios šventės organizatoriams ir dalyviams su derama pagarba. Be nuolatinių entuziastų paramos, bendruomenės aktyvo unikalių idėjų, šis renginys gal būtų nuėjęs užmarštin... Projektą parengė bendruomenės tarybos narė Irena Šimkuvienė.  

Šiandien mes galime didžiuotis, kad tradicijos nemiršta. Turėjome galimybę švęsti net dvi dienas. Penktadienio vakarą džiaugėmės grupės iš Šiaulių „Kitava“  koncertu su edukacine programa, o šeštadienį nuo 14 val. iki vėlyvo vakaro bendruomenės namuose vyko jubiliejinis renginys.

 

Buvo pristatyta gražiadarbių paroda, be to, atėjusieji į šventę galėjo pasigrožėti nuotraukose įamžintais ankstesnėse parodose demonstruotais eksponatais. Profesionaliai šoko jaunimo šokių kolektyvas iš „Aušros“ gimnazijos, vadovaujamas mokytojos Sigmos Jonušienės. Kepalių teatras pristatė naują premjerinį spektaklį „Išjunk televizorių“. Visą vakarą šventės dalyvius linksmino grupė „Petnešos“, šeimininkės vaišino gardžiais cepelinais, buvo išragauti įvairūs skanėstai, kurių gausiai atsinešė išradingos kaimo moterys.

Džiugu, kad renginyje dalyvavo ne tik Kepalių, Mielaičių, Mėdginų kaimų  gyventojai, bet  ir Pošupių, Beržininkų kaimo bendruomenių nariai, Kepalių seniūnė Laura Veikalienė, ŽŪB „Kepaliai“ vadovas Kęstutis Sabuckis, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovės Rimantė Misiūnienė ir Nijolė Valuckienė, Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Rasa Birutytė. Visi jie nepagailėjo bendruomenės aktyvui gerų žodžių, atnešė dovanų, linkėjo toliau kūrybingai dirbti, keistis, įjungti į bendruomenės veiklą daugiau jaunų šeimų.

Nuoširdūs padėkos žodžiai buvo išsakyti renginio sumanytojai  bendruomenės pirmininkei Aldonai Vladei Tomkuvienei. Jai suteiktas Gaspadinių gaspadinės titulas ir įteiktas jos pastangomis suspaustas nemažas sūris, užrišta gaspadinės prijuostė.

Bendruomenė, atsidėkodama visiems už sveikinimus, išdalijo rašiklius su logotipu, laikraštukus apie bendruomenės gyvenimo aktualijas, suvenyrines žvakutes ir Bučiūnų kaimo gyventojos Vincės Verankevičienės numegztas margaraštes šlepetes, kad kojos artėjant žiemai nesušaltų. Garbaus amžiaus moteris visą gyvenimą mėgsta megzti, nerti, siūti. Sužinojusi apie rengiamą gražiadarbių parodą, pažadėjo dukrai dalyvauti, tačiau vėliau išsakė norą, kad jos darbai būtų padovanoti į šventę susirinkusiems žmonėms. Taip ir buvo padaryta.

Šiais metais parodai savo darbus pristatė ne tik Kepalių, Mielaičių, Beržininkų, bet ir Kirnaičių  kaimo auksarankės. Žiūrovai galėjo pasigrožėti Onos Svytienės, Jogasės Adomaitienės, Bernadetos Stripeikienės, Romos Liutkevičienės, Genovaitės Katilienės, Genovaitės Kriščiūnienės, Mildos Šimkutės kūryba. Pirmą kartą parodoje dalyvavo dvylikametis Vilius Juška, kuris demonstravo pjaustytus ir raižytus darbelius.

 

O ilgiausiai visi išsižioję stovėjo prie Birutės Ūkanienės sumeistrautos beveik metro dydžio gaspadinės su cepelinais rankose. Nepakartojama!

Kepalių teatro pasirodymo visada laukiama su nekantrumu. Kuo gi šiemet nustebins išradingoji vaidinimų autorė Rita Katinaitė? 

Spektaklis „Išjunk televizorių“ žiūrovų nenuvylė. Visi nuoširdžiai juokėsi, stebėdami, kaip patikli kaimo moterėlė, prisižiūrėjusi „smegenis plaunančios televizijos“  patenka į išradingų sukčių, apsimetusių laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ kūrėjais, rankas, praranda ne tik pinigus, bet ir norą nuo ryto ligi vakaro žiūrėti televizorių. Džiugu, kad šiais metais į vaidintojų kolektyvą įsijungė dar vienas vyras – Antanas Jonaitis, suvaidinęs policininką.

Prieš sėdant prie ilgai lauktų cepelinų, grupė „Petnešos“ iš Plikiškių kaimo, padovanojo žiūrovams keletą nuoširdžiai atliekamų dainų ir pažadėjo visą vakarą neleisti ramiai nusėdėti, ragino šokti, linguoti, dainuoti kartu. Grupės vadovas Giedrius Stubaila prisiminė, kad jo pirmieji žingsniai muzikinėje karjeroje prasidėjo būtent Kepaliuose, kai grojo vietos kaimo kapeloje.

Kepalių šeimininkių cepelinai garsūs jau seniai, todėl visi su nekantrumu sėdo prie stalo. Cepelinų pakako visiems, nors dalį jų dar iki šventės pradžios bendruomenės narės Zita Kavaliauskienė ir Rita Blavaščiūnienė išvežiojo senoliams, kurie dėl ligų jau nebegali išeiti iš namų.

 

Tokia akcija buvo sumanyta pirmąkart, tačiau pasiteisino. Visi aplankytieji buvo nustebę ir pamaloninti. Prie cepelinų visiems buvo įteiktas ir saldus lauknešėlis –Ritos Katinaitės ir  Genės Pociuvienės iškepti pyragai. 

Bendruomenė sulaukė ir rėmėjų dėmesio.  Nuoširdžiai dėkojame už finansinę paramą Joniškio rajono savivaldybės administracijai, ūkininkams Edmundui Kalinauskui, Broniui Keršiui, Domantui Pociui.

Viskas turi pradžią ir pabaigą. Šventei baigiantis, organizatoriai tvirtai pažadėjo, kad ji ne paskutinė. Kitais metais tikimasi vėl sukviesti visus prie bendro stalo, pasidžiaugti naujomis veiklomis, talentingomis idėjomis, kūrybingais žmonėmis. 

Kepalių kaimo bendruomenės taryba

  


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt