• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Tarptautinio žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalio atidarymo akimirkos

Paskelbta: 2018-06-15 10:41:54

Birželio 9-10 dienomis Kirnaičių kaimo parke ir sporto aikštyne vyko tradicinis jau dvyliktasis tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis „Šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj...“.

Šventėje dalyvavo kaimo bendruomenės, žemdirbiai, ūkininkai, amatininkai iš visos Lietuvos, o taip pat ir Latvijos lietuvių bendruomenė bei Rygos lietuvių vidurinės mokyklos atstovai, svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lietuvos Respublikos Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Arūnas Gumuliauskas, Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienenė, Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis, Joniškio rajono savivaldybės tarybos nariai.

Tradiciškai festivalis prasidėjo iškilminga dalyvių ir svečių eisena nuo Kirnaičių kultūros namų iki kaimo parko, kuriame vyko iškilmingas festivalio atidarymas: sveikinimai, vėliavų pakėlimas, šventinis koncertas.

Festivalio globėjas Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, dalindamasis įspūdžiais iš festivalio savo feisbuko paskyroje rašė: „Kaimo bendruomenės neretai yra vienintelės, kurios įpučia gyvybės į mažiausias mūsų šalies gyvenvietes. Šiandien Kirnaičiuose (Joniškio raj.) susirinko šimtai tokių bendruomenių narių iš visos Lietuvos. Susirinko tam, kad kartu sportuotų, bet parodė tai, kad nesiruošia mažos gyvenvietės dar niekur išsivaikščioti, visai nesiruošia.“

Festivalio organizatoriai - Kirnaičių kaimo bendruomenė ir Lietuvos Žemės ūkio rūmai.

Tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis „Šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj...“ - sėkmingai įgyvendintas Kirnaičių kaimo bendruomenės vietos projektas pagal Joniškio VVG vietos plėtros strategijos priemonės "Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinimas" veiklos sritį "VVG teritorijos renginiai, skatinantys jaunimo iniciatyvas." Festivalyje dalyvavo daug jaunų žmonių iš Joniškio VVG teritorijos, 13 jaunų žmonių dalyvavo projekto rengime ir veiklų organizavime.

Dalinamės iškilmingo šventės atidarymo ir dalyvių eisenos akimirkomis. Nuotraukos Alvydo Januševičiaus.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt