• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Tamsiausią rudens mėnesį dėmesys saugiam eismui

Paskelbta: 2018-11-26 08:59:12

Daug metų skaistgiriečiai dalyvaujantys respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse". Šį lapkritį Skaistgirio susivienijimas, kurio sudėtyje yra Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė", Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialas ir Reibinių kaimo bendruomenė, aktyviai patys dalyvavo švietėjiškoje veikloje ir kartu skatino tai daryti aplinkinius.

Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialas, vadovaujamas kultūrinių renginių organizatorės Vidos Norkuvienės, lapkritį kvietė į du renginius. Pirmiausia kvietė kurti atšvaitus ir dalyvauti parodoje. Čia aktyviausios buvo gražiadarbės Liubovė Šliažas, primezgusi gėlyčių iš šviesą atspindinčių siūlų. Jos megztomis gėlytėmis jau antri metai ne tik puošiasi mažieji skaistgiriečiai, bet ir jaučiasi saugūs kelyje tamsiu paros metu. Žydrė Danasienė laisvą minutę irgi kūrė atšvaitus. Jos atšvaitai suvenyriniai, skirti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Segint trispalvę nertą juostelę apšvietus tamsoje matosi ir atšvaitukas, kuris pagamintas iš šviesą atspindinčios juostelės. Dalė Jasiūnienė gamino žaismingus atšvaitus. Tai įvairūs žaisliukai, kuriuos segint prie kuprinių, rankinių esi iš tolo matomas tamsoje. Visos trys gražiadarbės savo sukurtus atšvaitus pristatė parodėlėje, o vėliau išdovanojo sutiktiems kelyje. Lapkričiui įpusėjus kultūrinių renginių organizatorė pakvietė į kitokį Martyno jomarką: moliūgų vakarėlyje buvo ne tik linksminamasi, bet ir kalbama apie eismo saugumą kelyje tamsiu paros metu. Saviveiklininkai priminė, kad tamsoje grįžtantys  šventės dalyviai  namo nepamirštų užsidėti atšvaitų, liemenių.

Skaistgirio Šv. Jurgio parapija irgi aktyviai švietė parapijiečius eismo saugumo klausimais. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kaskart po Šv. Mišių primindavo saugoti gatvėje ne tik save, bet ir aplinkinius. Neturintiems atšvaitų juos dalino parapijos klebonui talkinantys pastoracinės tarybos nariai. Parapija kvietė saugiai švęsti Šv. Martyno atlaidus. Minint kelyje žuvusių dieną, Šv. Mišias aukojo svečias kunigas Marius Dyglys. Homilijos metu kvietė nelikti abejingiems ruošiantis į kelią tamsoje. Jei patys nenešiosime šviesą atspindinčios priemonės, tai ne tik patys nebūsite saugūs, bet ir aplinkiniams sukelsite nepatogumų.

Lapkričio 18-osios vakarą parapijos bažnyčios šventoriuje rinkosi parapijiečiai rankose nešdami žvakutes. Ant bažnyčios laiptų iš degančių žvakučių išdėliojo skaičių keturiolika. Tiek žuvusių mūsų apskrityje. Prisimindami savo parapijos negrįžusius iš kelio, dėliojo puslankiu liepsnojančias žvakeles. Šia akcija Skaistgirio susivienijimas prisijungė prie visoje Lietuvoje vykdytos akcijos. Kiekvienas akcijos dalyvis namo grįžo nešinas atšvaitu arba knygele apie eismo saugumą. Kelyje sutiktiems pėstiesiems policijos pareigūnai priminė, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą.

Metai dar nesibaigė. Susivienijimo aktyvas dar ne kartą su gyventojais kalbės apie eismo saugumą tamsiu paros metu, apie šviesą atspindinčių priemonių svarbą saugant save ir aplinkinius, mokys patiems pasigaminti atšvaitą, papuošti rūbą ar apavą šviesą atspindinčia juostele, kad būtume saugūs, kad sumažėtų nelaimingų įvykių keliuose. 

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt