• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Susitikimas su žemės ūkio ministru B. Markausku

Paskelbta: 2017-02-08 10:08:32

Vasario 7 d. Joniškio VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė, projekto administratorė Rimantė Misiūnienė, Utenos RVVG pirmininkė Jolita Umbrasienė ir UAB „Verslo strategija ir projektai“ direktorius dr. Vytautas Mickus lankėsi Žemės ūkio ministerijoje, kur susitiko su ŽŪM Kaimo plėtros departamento direktore Vilma Daugaliene, o vėliau – su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku.

Susitikimuose buvo aptariamos problemos, trukdančios sėkmingam VPS įgyvendinimui.

Kalbėjome apie mus pasiekiančią ir nerimą keliančią informaciją, kad yra inicijuojamas darbo vietos sampratos pakeitimas, siekiant palengvinti NVO verslo projektų įgyvendinimą. Rengdami VPS, su mūsų teritorijoje veikiančiomis NVO aptarėme galimybes įgyvendinti verslo planus, įsteigiant darbo vietas, gavome jų atsakymą, kad šiuo metu jos nėra pasirengę keletą metų išlaikyti nuolatinius etatus, dirbančius pilnu krūviu. Taigi iš 75% mūsų VPS lėšų, skirtų verslo projektams nieko nėra skirta NVO veiklai. Tuo tarpu kai kurios VVG savo strategijose numatę dešimtis NVO įsteigtų darbo vietų ir už tai gavę papildomus vertinimo balus, vietoj to, kad vykdytų savo puikiai įvertintas strategijas, siekia išlygų, palengvinančių pasiekti jų pačių numatytus rodiklius. Esame absoliučiai įsitikinę, kad ir mūsų teritorijos NVO yra pajėgios vykdyti verslo projektus, jei bus „palengvintas“ darbo vietos apibrėžimas, tačiau dėl to, kad rengėme VPS sąžiningai, jos negali pretenduoti į paramos verslui lėšas.

Susitikimuose su žemės ūkio ministru B. Markausku ir Kaimo plėtros departamento direktore V. Daugaliene prašėme laikytis kriterijų, už kuriuos buvo skiriami vertinimo balai – verslo projektuose darbo vietas turi įkurti pareiškėjai.

Kitas aktualus klausimas - sumažintas finansavimas VPS, įvertintoms mažiau nei 100 balų. Pripažinta, kad balų sumažinimas buvo taikomas neobjektyviai, už tuos pačius kriterijus vienoms VPS balai mažinti, kitoms ne. Dėl to Joniškio VVG neteko 133 365 EUR paramos sumos. Neaišku, kada neteisybė bus ištaisyta ir grąžinamos atimtos lėšos.

Susitikimai buvo nuoširdūs ir dalykiški. Tikimės, kad į mums aktualias problemas bus atsižvelgta. Lauksime rezultatų.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt