• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
„Sportuos jaunystė – stiprės draugystė…“

Paskelbta: 2016-06-13 15:40:48

Birželio 11 d. Kirnaičiuose įvyko 10-asis Joniškio rajono kaimo bendruomenių festivalis „Sportuos jaunystė – stiprės draugystė…“

Šventė prasidėjo svečių ir kaimo bendruomenių delegacijų eisena, festivalio ugnies įžiebimu ir vėliavos pakėlimu.

„Žmogus, šeima, bendruomenė, tik paskui – valstybė. Džiaugiuosi už jus, džiaugiuosi, kad esu tarp jūsų. Bendrumo jausmas pažadina viduje slypinčią energiją ir žmonės drauge pasiekia neįtikėtinų dalykų. Bendruomeniškumas liudija, kad mums rūpi mūsų darbas, kolegos ir pasaulis, kuriame dirbame ir gyvename,“ – iškilmingame festivalio atidaryme kalbėjo jo globėjas Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Už pasiaukojantį darbą, iniciatyvumą ir bendruomeniškumo skatinimą organizuojant festivalį jis įteikė Žemės ūkio rūmų padėkas Kirnaičių kaimo bendruomenei, jos pirmininkui Kęstučiui Ladukui, aktyviausiems bendruomenės nariams.

Dešimtąjį kartą rengiamo kaimo bendruomenių festivalio organizatoriai sulaukė daug gražių žodžių. Kirnaičių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas buvo apdovanotas Joniškio rajono savivaldybės padėkos ženklu, kurį prisegė Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir savivaldybės narys Liudas Jonaitis. Festivalio dalyvius sveikino, gerų sporto rezultatų linkėjo ir organizatoriams dėkojo Ministro Pirmininko patarėjas turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms Justas Pankauskas, Žemės ūkio ministerijos viceministras Saulius Jakimavičius, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija “Nemunas” valdybos pirmininkas Kęstutis Levickas, ūkininkas, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje  Asta Jasiūnienė, Joniškio klebonas dekanas Eduardas Semaška, Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovė Agnė Neliupšytė, Joniškio vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Valuckienė ir specialistė Rimantė Misiūnienė, dalyviams ir organizatoriams buvo perduoti Socialinės apsaugos ir darbo ministrės sveikinimai ir padėkos.

Įvairiose Kirnaičių erdvėse prasidėjo sporto varžybos: tinklinis, šaudymas iš lanko, krepšinis, estafetė, kelmo metimas, olimpinės mylios bėgimas, petankė, šachmatai... visur vyko veiksmas, virė sportinės aistros, teisėjų švilpukai ir sirgalių šūksniai.

Tuo pat metu nuo scenos skambėjo muzika – koncertavo Joniškio ir Žagarės kultūros centrų saviveiklininkai ir atlikėjai, sporto centro šokėjos, šokių grupė „Avantiūra“, Latvijos lietuvių bendruomenės šokių kolektyvas. Vyko nuoširdus bendravimas kaimo bendruomenių palapinėse, buvo vaišinamasi tradicine Kirnaičių kiaušiniene ir aštria sriuba, buvo galima aplankyti „šventės balso“ Juozo Šalkausko kaklaraiščių parodą.

Teisėjams susumavus varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet sportiškiausia yra Kalnelio kaimo bendruomenė „Sidabrė“.

Festivalio dalyviams ir svečiams koncertavo kaimo kapela "Šeduvos bernai", Vytautas Šiškauskas, grupės "Dar" ir "Crazy crow". Festivalį vainikavo ugnies šou, tradicinis laužas bei šventinis fejerverkas.

Festivalio organizatoriai – Joniškio rajono Kirnaičių kaimo bendruomenė, vadovaujama Kęstučio Laduko. Festivalio vedantieji – Dovilė Ladukaitė ir Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas. Festivalio globėjas – Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt