• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiryje startavo projektas ,,Eismo saugumas bendruomenėse-2017“

Paskelbta: 2017-05-29 10:02:15

Šešti metai Skaistgirio moterų draugija,,Versmė“ dalyvauja respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ . Šiemet drauge dalyvauti projekte susijungė Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, Joniškio savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Skaistgirio filialas, Reibinių kaimo bendruomenė ir Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“. Projekto dalyviai nuosekliai visus metus organizuos renginius, bendradarbiaudami tarpusavyje ir kartu kviesdami bendradarbiauti  policijos pareigūnus, medikus, seniūniją, socialinius darbuotojus, įstaigas ir organizacijas rūpinsis savo teritorijos gyventojų saugumu. Vieniems beliks tik prisiminti jau girdėtas pamokas, kitiems tai bus naujiena.

Pirmas projektinis renginys drauge su bendruomenės pareigūnais ir vyriausiu policijos kapelionu kunigu Algirdu Toliatu vykęs Skaistgiryje buvo skirtas šeimų dienai. Vidudienį bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Algirdas Sakalauskas, parapijos klebonas Andrius Trakšelis, ambulatorijoje dirbanti slaugytoja Sigutė Šliažienė, socialinės darbuotojos susitiko su renginio dalyviais.Šį kartą dėmesys buvo skiriamas tėveliams auginaniems mažamečius vaikus ir seniūnijos gyventojams naudojantiems trirates susisiekimo priemones. Kol bendruomenės pareigūnai ženklino susisiekimo priemones, priminė kaip saugiai važinėti keliuose, ambulatorijos slaugytoja priminė kaip suteikti pirmą pagalbą ir kap išsikviesti pagalbą ištikus nelaimei kelyje. Būti budriais kvietė ir renginyje dalyvavęs parapijos klebonas. Kiekvienas renginio dalyvis gavo dovanų po šviesą atspindinčią priemonę, atsakymus į jiems rūpimus klausimus eismo saugumo , apsisaugojimo nuo vagišių, pirmos pagalbos suteikimo temomis.

Taip pat vyko susitikimas su vyriausiu policijos kapelionu kunigu Algirdu Toliatu ir jo knygos ,,Žmogaus ir Dievo metai „sutiktuvės Skaistgiryje. Susitikimo metu svečias pirmiausia kalbėjo apie savęs saugojimą keliuose, kviesdamas įsiminti išgirstas specialistų pamokas. Kalbėdamas apie knygą, jos autorius gyvais pavyzdžiais praėjo laikotarpį nuo Advento iki  Sekminių. Pasak kunigo Algirdo Toliato, knyga gimė mažais žingsneliais einant į tikinčiųjų ir ieškančiųjų širdis. Pirmiausia atsirado kunigo tinklapis, kur talpinamos mintys, homilijos. Vėliau jį susirado leidykla ir paprašė sutikimo išleisti knygą. Netikėtai knyga tapo populiari, žmonės ja susidomėjo. Skaistgiriečiai įsigijo net šešiolika knygų.

Dvasingi susitikimai Skaistgiryje vyksta kasmet. Štai Advento metu čia viešėjo kunigas Ričardas Doveika, dabar einant į pabaigą Velykų laikotarpiui parapijos neaplenkė kunigas Algirdas Toliatas. Kiekvienas susitikimas pasėja naują grūdą susitikimų dalyvių širdyse.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt