• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiryje minėta kelyje žuvusių diena

Paskelbta: 2020-11-17 13:45:17

Skaistgirio susivienijimas, kurio sudėtyje yra Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė", Skaistgirio miestelio bendruomenė, Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyrius ir Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, išradingai minėjo kelyje žuvusių dieną.

Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyrius kvietė piešti piešinius tema ,,kelyje žuvusių dienai atminti". Piešinius piešė įvairaus amžiaus Skaistgirio seniūnijos gyventojai. Tautodailininkė Virginija Kutkienė nupiešė kelią vedantį medžių alėja. Pasak tapytojos, tas kelias paženklintas ne viena mirtimi. Važiuoji, ir prieš akis deganti žvakė, gėlių puokštelė, suprask čia jau būta nelaimės ir mirties. Įspūdingas Renato Gedraičio piešinys, kuriame vaikinas pavaizdavo greičio spidometrą atsispindintį akyje: paspaudei pedalą, mašina aukštyn ratais ir jau šalikelėje kryžius. Piešinėlius pristatė Reibiniuose gyvenančios Dž. Strockytė ir V. Gedraitytė, Skaistgirio moterų draugijos moterys.

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė" atmintinos dienos išvakarėse parapijos šventoriuje iš degančių žvakučių kvietė sudėti angelo sparną. Pasak draugijos vedlės Vidos Urbonienės, angelo sparnas dėliojamas, kadangi žuvusieji tampa angelais. Esame dėkingos UAB ,,Skaisti giria" ir Jono Šlipaičio IĮ už paaukotas žvakutes, iš kurių galėjome įgyvendinti sumanymą. Taip pat dėkojame pavieniui atėjusiems ir uždegusiems žvakutes šviečiančiame sparne.

Sekmadienį parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis aukojo Šv. Mišias už kelyje žuvusius. Homilijos metu kvietė būti atsakingais kelyje, nepamiršti šviesą atspindinčių priemonių tamsiu paros metu. Po Šv. Mišių Skaistgirio miestelio bendruomenė kvietė prisiminti tas kelio vietas kur yra žuvę žmonės ir pamąstyti ar vis tik galėjo būti kitaip. Žūties vietas skaistgiriečiai nufotografavo ir sakė, kad daugeliu atvejų galėjo ir nebūti nelaimės. Pavyzdžiui, jei nebūtų prie sankryžų augančių krūmų kurie užstoja matomumą, arba nepritrūktų atsakingumo didinant greitį, kai kurių nelaimių nebūtų.

Pakelėse, kur artimuosius pasitiko mirtis, sodiname medžius, bet ar dažnas pagalvojam, kad suaugęs medis gali užstoti matomumą, nukreipti dėmesį ir vėl gali įvykti nelaimė,- garsiai mąstė nevienas bendruomenės narys. Prie šio akcijų ciklo prisijungė ir policijos pareigūnai.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt