• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiryje liepsnojo atminimo laužas

Paskelbta: 2018-01-22 10:01:53

Sausio tryliktosios pavakarę Skaistgiryje ant Uolyno kalno pražydo keturiolikos neužmirštuolių takas, vedantis prie netrukus liepsnosiančio laužo. Prie akmeninio aukuro, kuriame užsiliepsnojo laužas, buvo uždegtos žvakelės žuvusiems laisvės gynėjams. Kiekvienam atėjusiam kartu paminėti Laisvės gynėjų dieną į atlapą buvo įsegti neužmirštuolių žiedai. Prie laužo prisiminimais dalijosi seniūnė Virginija Kaikarienė, kirnaitietis Gediminas Andrašiūnas. Danutė Ralienė prisiminė giminaitį Titą, kuris kartu su bendraminčiais padėjo galvą už Lietuvos laisvę.  Kiekvieno renginio dalyvio širdyje yra likę prisiminimų. Nors ir neteko būti Vilniuje, bet kiekvieną akimirką širdis spurdėjo išgirdus apie neramumus, o vėliau jau gedint žuvusių lietuvaičių.

Ramią sausio tryliktosios pavakarę skaistgiriečiai giedojo Lietuvos himną, ant akmens iš degančių žvakučių išdėliojo Gediminaičių stulpus, dainavo dainas, ėjo ratelius, skanavo arbatžolių arbatą, kalbėjo apie saugumą aplinkoje tamsiu paros metu.  Namo kiekvienas grįžo ne tik su neužmirštuole atlape, bet ir atšvaitu ant rankos, kurį dovanojo Skaistgirio susivienijimas, dalyvaujantis respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse".

Renginio sumanytojams Skaistgirio miestelio bendruomenės aktyvistams talkino Skaistgirio moterų draugijos "Versmė" moterys, Šv. Jurgio parapijos pastoracinės tarybos nariai ir Reibinių seniūnaitijos seniūnaitis Gintautas Rudauskas. Virš liepsnojančio laužo paleistas simbolinis balandis, nešantis šimtą kvietimų kraštiečiams. Simbolinis kvietimas sugrįžti prie savo šaknų pasirinktu laiku su dovana savo, tėvų, senelių, prosenelių gimtinei, o kartu ir Lietuvai. O dovana pati įvairiausia: tai autorinė knyga, režisuotas spektaklis, trumpas koncertas, sveikatos valandėlė, paroda, literatūrinė popietė... Pasak Skaistgirio krašto visuomenininkų, Skaistgirys ir jo apylinkės išaugino ne vieną, kurio pėdos liko įmintos šiame lygumų krašte, o darbais džiaugiasi kiti.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt