• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgirio miestelio bendruomenės projektas pasiekė finišą

Paskelbta: 2022-07-11 09:07:43

Liepos 4 - 6 dienomis Skaistgirio miestelio bendruomenė įgyvendino projektą ,,Valstybingumo langas", kurį dalinai finansavo Joniškio rajono savivaldybė iš priemonės ,,Nevyriausybinių organizacijų veiklos kokybės gerinimo ir efektyvumo didinimo rėmimas". Projektinės veiklos pradėtos tapybos pleneru ,,Sodybų tuštėjimo metas", kurio metu susipažinta su tapymo ant drobės technikomis. Dešimt plenero dalyvių tapė plynuose laukuose likusius medžius, kryžių, vėjinį malūną, žydinčias lauko gėles, juodą arimą su sodybų pamatų akmenimis. Kiekvieno plenero dalyvio tapybos darbas savitas su nostalgija išnykusiems kaimams, kur prabėgo daugelio vaikystė.

Liepos šeštąją tikintieji dalyvavo parapijos klebono kunigo Andriaus Trakšelio aukojamose šv. Mišiose. Kunigas kvietė maldai už Lietuvą.Po Šv. Mišių poilsio zonoje prie Uolyno tvenkinių rinkosi sportininkai. Skaistgirio sporto veteranai paruošė tinklinio aikštelę žaidimui ir vėliau draugiškai žaidė paplūdimio tinklinį.

Vakare Skaistgirio kultūros namuose vyko protmūšis ,,Jono Avyžiaus pėdomis", kurį vedė VŠĮ Minčių takas atstovė Inga Lukšaitė Samaitienė. Komandoms užduotis padėjo parengti humanitarinių mokslų daktarė Rita Katinaitė. Protmūšyje dalyvavo Žemaičių draugijos komanda, pasivadinusi ,,Kvietkomis", Lankaičių ir Daukšių ,,Sodžius" kaimų bendruomenių komandos ir jungtinė Skaistgirio miestelio bendruomenės ir Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė" komanda ,,Pinavijos". Visos komandos rungėsi keturiuose turuose. Pirmame ture, kuris buvo apie J. Avyžiaus gyvenimą, buvo neaplenkiamos ,,Kvietkos". Neužleido pirmumo ir antrame ture apie herojus iš pasakų. Trečias turas laimingas buvo skaistgirietėms - jame buvo klausimai apie Skaistgirio kraštą ir jo asmenybes. Ketvirtasis turas - posakiai ir žodžiai, minimi J. Avyžiaus kūriniuose. Susumavus rezultatus pirmoji vieta atiteko viešnioms ,,Kvietkoms", antroji - skaistgirietėms ,,Pinavijoms",o trečiąją ir ketvirtąją draugiškai pasidalijo Daukšių ,,Sodžius" ir Lankaičių kaimų bendruomenės. Komandos namo grįžo su simbolinėmis dovanėlėmis ir trispalvėmis vėliavėlėmis.

Dvidešimt pirmą valandą skaistgiriečiai ir miestelio svečiai J. Viliūno parko vasaros estradoje giedojo Tautišką giesmę ir klausėsi roko grupės M.E.S. (vadovas Ž. Žalakis) koncerto, kurioje groja kraštietis Virginijus Vaičiūnas. Tautiškai giesmei kartu giedoti ir paklausyti koncertinės programos būrin susirinko arti dviejų šimtų įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmonių.

Pasak Skaistgirio miestelio bendruomenės pirmininkės Vidos Urbonienės projektas ,,Valstybingumo langas" buvo rengtas norint paminėti liepos šeštąją, prisimenant rašytoją J. Avyžių, susipažįstant su tapybos technikomis organizuotame plenere, muzikos įvairove klausant roko. Projektinėse veiklose galėjo dalyvauti ne tik bendruomenės nariai, bet ir kiekvienas norintis. - Niekas varu nevarė, kiekvienas rinkosi veiklas pagal savo pomėgius. Gaila, kad į projektines veiklas pristinga noro įsijungti miestelio šviesuliams, kurie turėtų būti pavyzdys augančiai jaunajai kartai. Esu dėkinga tautodailininkei Virginijai Kutkienei, sporto veteranams Augustinui Jasočiui, Rimui Radvilui, Vytautui Staškui, Valiui Borisui, kultūros darbuotojams Vidai, Verutei, Mariui, Žydriui ir jo grupei, VŠĮ Minčių takas darbuotojoms Ritai ir Ingai, IĮ J. Šlipaičio įmonei, Marytei, Lijanai, Linui ir Vilmai už visakeriopą pagalbą rengiant paraišką ir organizuojant projektines veiklas,- sakė projekto vadovė, bendruomenės vedlė.

Vida Urbonienė,

Skaistgirio miestelio bendruomenės pirmininkė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt