• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgirio miestelio bendruomenė įgyvendino projektą

Paskelbta: 2018-10-01 08:28:52

Skaistgirio miestelio bendruomenė parengė projektą ,,Skaistgirys Lietuvos šimtmečio verpetuose“ pagal 2018 metų Joniškio rajono savivaldybės biudžeto 02 programos ,,Kultūra ir sportas“ 040103 priemonės  ,,Nevyriausybinių organizacijų veiklos kokybės gerinimo ir efektyvumo didinimo skatinimas“  taisykles ir gavo 230 Eur paramą. Dar 30 Eur Skaistgirio miestelio bendruomenė prie projekto įgyvendinimo prisidėjo savo lėšomis. Už šias lėšas įsigyta: kietasis išorinis diskas, kanceliarinės prekės būtinos projektui įgyvendinti , bei skirta lėšų projekto viešinimui. Įgyvendinant projektą aktyvūs bendruomenės nariai ir jų pagalbininkai miestelio gyventojai susitiko su miestelio gyventojais, pildė anketas pagal klausimyną, vėliau suvedę rezultatus, juos pateikė viktorinos dalyviams. Taip pat buvo sudarytas klausimynas viktorinai ,,Ar gerai pažįsti savo kraštą“ . Viktorinos metu susirinkusieji atsakė į klausimus . Aktyviausiems projekto dalyviams buvo teikti suvenyrai – padėkos.

 Vykdant šį projektą buvo pasiektas užsibrėžtas tikslas -  atliktas tyrimas apie Skaistgirio miestelio demografinę padėtį ir sužinota, kaip gyventojai pažįsta savo kraštą. Apibendrinus anketos duomenis sužinota, kad Skaistgirio miestelyje gyvena  632 gyventojai.    Yra 21 tuščias namas. 9 poros  atšventusios auksinį bendro gyvenimo jubiliejų, dar šešios poros  kartu gyvena daugiau kaip 55 metus.  Vardų tarpe pirmauja Irena, Danutė, Regina, Ona bei Stasys, Jonas, Juozas, Antanas. Dažniausiai sutinkamos pavardės Adomaičiai, Keturakiai, Norvaišai. Į miestelį  gyventi atvykę yra ne tik seniūnijos teritorijoje esančių kaimų gyventojai, bet ir iš Pakruojo, Anykščių, Marijampolės, Šiaulių ir kitų rajonų gyventojai.  Taip pat yra gimusių tremtyje, Rusijoje, Ukrainoje.

 Viktorinos klausimyną geriausiai sekėsi atsakyti vyresnio amžiaus gyventojams, kurių didžioji dalis gyvenimo prabėgo Skaistgiryje.

Vykdant projektą sudarytos anketos  rezultatai, viktorinos klausimynas  bus išsaugoti ateinančioms kartoms.

Skaistgirio miestelio bendruomenės informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt