• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiriečiams rūpi eismo saugumas

Paskelbta: 2019-08-06 15:10:32

Aštunti metai Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“, dalyvaujanti respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ į susivienijimą  dalyvauti šiame projekte sujungė Skaistgirio Šv. Jurgio parapiją, Skaistgirio miestelio bendruomenę ir Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus saviveiklininkus.  Visos keturios organizacijos viena kitą papildydamos, bendradarbiaudamos tarpusavyje visus metus organizuos akcijas, vykdys švietėjišką veiklą tikintis apsaugoti Skaistgirio parapijos gyventojus nuo nelaimių kelyje. Liepos paskutinę savaitę Skaistgirio miestelio bendruomenė organizavo akciją ,,Į javapjūtę saugiai“. Bendruomenės pirmininkė Vida Urbonienė lankėsi Skaistgirio žemės ūkio bendrovėje. Apie saugų eismą, liemenių, atšvaitų svarbą kalbėjosi su laukuose dirbančiais kombainininkais, grūdus vežančiais traktorių ir mašinų vairuotojais. Pasak bendrovės agronomės Danguolės, javapjūtė jau įsibėgėjusi. Triūsiantys laukuose bendrovės dirbantieji saugiai elgiasi važiuodami  iš lauko į lauką tiek lauko keliukais, tiek judriais keliais. Bendruomenės pirmininkė palinkėjusi saugios javapjūtės  kombainininkams ir vairuotojams dovanojo projekto organizatorių skirtas šviesą atspindinčias priemones.

 Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ moterys eismo saugumo akciją organizavo Šv. Mortos dieną minint griaustinio dieną. Po Šv. Mišių moterys bendravo su dviratininkais ir skuterių vairuotojais. Iš visos eilės akcijų, pokalbių su vairuotojais išaiškėjo, kad šiandien labai aktuali tema skuterių vairuotojai. Jie tarsi griaustinis staiga išnyra į važiuojamą kelio dalį ir dažnai sukelia avarinę situaciją. Šį kartą po pakalbio su sutiktais skuterių vairuotojais buvo stebima kaip saugiai jie elgiasi kelyje. Nustatyta, kad su jais reikia dar ne vieno susitikimo pokalbiams, siekiant apsaugoti juos kelyje ir užkertant kelią nelaimėms.

 Abi organizacijos pasiruošusios bendradarbiauti ne tik tarpusavyje, bet ir su bendruomenės pareigūnais, medikais.  Visi dirbdami petys petin sukursime saugią aplinką įvairaus amžiaus keliautojams.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt