• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiriečiai respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2018“ pasiekė finišą ir laukia įvertinimo

Paskelbta: 2019-02-04 09:19:50

2012 – ųjų pavasaris, Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ pirmininkė Vida Urbonienė atsitiktinai rado kvietimą dalyvauti respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja  Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, o vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Tarp 58 paraiškas pateikusių bendruomenių buvo ir skaistgirietės.  Pagrindinis šio projekto - konkurso tikslas buvo šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais ir skatinti juos saugiai elgtis kelyje, siekiant mažinti nelaimių keliuose skaičių. Jau antrais dalyvavimo projekte metais skaistgirietės pakliuvo tarp prizininkių. Laimėjimas paskatino sekančiais metais burti susivienijimą ir kasmet stropiai pavasariais užpildyti projektui paraišką ir kibti į darbą.

Nejučia prabėgo septyneri metai, kai Skaistgirio susivienijimas, vadovaujamas Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ pirmininkės Vidos Urbonienės, nenuilsdami rengia akcijas, susitikimus su policijos, priešgaisrinės tarnybos specialistais, medikais. Bendradarbiaujant su seniūnijos teritorijoje veikiančiomis NVO, seniūnija, įstaigomis, Saugios kaimynystės grupėmis rengia pokalbius saugaus eismo tema ne tik renginių metu, bet ir tiesiog keliuose, sodybose su sutiktais žmonėmis.

2018 metais kartu dirbo Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“ , Skaistgirio Šv. Jurgio parapija, Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialas ir Reibinių kaimo bendruomenė. Metų eigoje apie saugų eismą kalbėta trisdešimt dviejuose renginiuose. Susivienijimo nariai noriai jungėsi dalyvauti ir papildomuose renginiuose. Žydrė Danasienė, Dalė Jasiūnienė, Liubovė Šliažas kūrė įvairius atšvaitus ir juos dovanojo renginių metu. Saugios bendruomenės ženklą sukūrė ir konkursui pristatė Skaistgirio moterų draugijos aktyvas, seniūnijos, bibliotekos ir kultūros darbuotojos.

Saugios bendruomenės dainai žodžius kūrė Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos parapijiečiai Donatas Bareika, Roma Grybauskienė, Ona Kalnienė, Vida Urbonienė, Marytė Gedraitienė su dukrele Viktorija. Birutė Dauginytė iš visų autorių pateiktų eilių sukūrė dainą ir pritaikė jai melodiją. Dainą konkursui įdainavo Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus folkloro kolektyvas, vadovaujamas Birutės Dauginytės, ir grupė parapijiečių.

Sausio 24 dieną Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis pakvietė į aukojamas Šv. Mišias. Homilijos metu klebonas kvietė nepamiršti šviesą atspindinčių priemonių tamsiu paros metu, prisiminti projektinių renginių metu išgirstą informaciją apie eismo saugumą, patiems būti saugiais ir saugoti aplinkinius.

Po Šv. Mišių Susivienijimo dalyviai rinkosi į parapijos salę kur buvo apžvelgtas projektas, pasidžiaugta kartu su visos Lietuvos projekto dalyviais pasodinta Saugaus eismo giraite Skaistgiryje, padėkota visiems kartu buvusiems susivienijime, dalyvavusiems papildomuose renginiuose. Sveikinimo ir padėkos žodį tarė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė, bendruomenės pareigūnė Daina Kaminskienė, bendradarbiavusios su Skaistgirio susivienijimu nuo pat jo dalyvavimo respublikiniame projekte pradžios.

Galiausiai buvo sudainuota Saugios bendruomenės daina, paskaitytos eilės apie eismo saugumą ir pasivaišinta Birutės Ginkuvienės komandos virtu plovu, parapijiečių Verutės Borisienės žolelių arbata, Aldonos  Macienės, Onutės Kalnienės, Aldonos ir Kazimiero Martinaičių pyragais.

2018 metų projektiniai renginiai pasiekė finišą, belieka laukti projekto organizatorių ir vykdytojų įvertinimo, o jis ne už kalnų – kovo 21 dieną.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt