• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Skaistgiriečiai minėjo Lietuvos valstybės dieną

Paskelbta: 2019-07-09 10:02:19

Visą savaitę Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“, vadovaujama Vidos Urbonienės, vykdė projektą ,,Minime Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną“, kurį dalinai finansavo Joniškio rajono savivaldybė.

Projektas startavo edukaciniais užsiėmimais. Viena grupė mokėsi  dekupažo  paslapčių, kita - vilnos vėlimo amato.

Dekupažo paslapčių  mokė joniškietė Juzė Šukienė, kurianti suvenyrus daugiau kaip dešimtmetį. Šia edukacija domėjosi net devyniolika įvairaus amžiaus Skaistgirio miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų. Po keturių stropaus darbo valandų edukacinių užsiėmimų dalyviai kartu su vadove džiaugėsi pasigaminę suvenyrines lentutes,  dėžutes, vazonus.

Vilnos vėlimo edukacijoje dalyvavo dvylika žmonių. Ši edukacija Skaistgiryje vyko jau ne pirmą kartą. Vėlimo pradžiamokslis praeitas prieš dešimt metų. Šį kartą edukacinio užsiėmimo dalyviai susipažino su šalikėlių pagražinimo veliant technika ir šlepečių vėlimo būdais. Užsiėmimus vedė kraštietė tautodailininkė Birutė Kybartienė. Jos žinių susidomėję klausėsi susirinkę į edukacinį užsiėmimą. Kibus į darbą, prireikė net šešių valandų, kol buvo pasiektas rezultatas. Vieni džiaugėsi puoštais šalikėliais, kiti - savo rankų gamybos šlepetėmis.

Liepos šeštosios vakarą vyko protmūšis  ,,Ar gerai pažįsti savo kraštą?“, kurį vedė Inga Lukšaitė Samaitienė. Į protmūšį susirinko septynios komandos. Keturiuose turuose rungėsi ir jauni ir vyresnieji. Ne vienoje rungtyje reikėjo gerai pasukti galvą, norint rasti teisingą atsakymą.  Jei pirmame ture iš naujo atradome Skaistgirį ir jo apylinkes, tai antrajame jau keliavome po rajono vietovardžius, susipažinome su garsiais rajono žmonėmis. Pažiūrėję filmuką apie Lietuvos nueitą kelią, atsakinėjome į vedėjos parengtus klausimus apie Lietuvos istoriją.

Galiausiai susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Skaistgirio gimnazijos komandai, kurios sudėtyje gimnazistų tėveliai ir mokytoja Edita Burbienė. Antrą ir trečią vietas draugiškai pasidalijo Skaistgirio seniūnijos komanda ,,Jauni ir gražūs“, vadovaujama seniūnės Virginijos Kaikarienės ir Jurdaičių socialinės globos namų bendruomenės komanda, vadovaujama Tomos Kiminienės.  Vos pusė taško nuo jurdaitiečių atsiliko Skaistgirio mėgėjų teatro komanda ,,Artistai“, vadovaujama Vidos Norkuvienės.  Neblogai sekėsi Skaistgirio  miestelio bendruomenės ir moterų draugijos ,,Versmė“ jungtinei komandai, vadovaujamai seniūnaitės  Virginos  Jakutienės,  Buivydžių komandai, vedamai seniūnaitės Renatos Šidlauskaitės, jaunimo klubui ,,SJK“, kurio kapitonė Gabija Rudytė.

Protmūšio dalyviai pradžiuginti suvenyriniais ženkliukais su Skaistgiryje esančio skverelio ,,Nykstančių kaimų šviesa“ fragmentu. Nugalėtojų komandos paskatintos  šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir atšvaitais.

Galiausiai gausus būrys  susirinkusiųjų paklausė kaimyninio Pakruojo rajono Linkuvos kultūros centro saviveiklininkų koncerto. Linkuviškiai neatsitiktiniai svečiai Skaistgiryje. Skaistgirio ir Linkuvos seniūnijos yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Draugiški ryšiai sieja ir abiejų vietovių moterų organizacijas.

Projektą vainikavo kartu su viso pasaulio lietuviais giedamas Lietuvos himnas. Saulei leidžiantis, pasivaišinus Verutės  Borisienės virta žirnių koše ir prisiminus eismo saugumą, tamsiu paros metu išsiskirstyta namo.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt