• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Rygos lietuviai viešėjo Žvelgaičiuose

Paskelbta: 2017-08-03 17:17:41

Liepos jau išbarstė žiedlapius, medaus nektaras saugomas aviliuose, ošia Butlieriaus dvaro liepos, o po jomis kasmet renkasi Žvelgaičių kaimo bendruomenė švęsti Oninių. Kasmet kviečiasi vis kitus svečius, kurie dovanoja nuotaikingą koncertą. Šiemet Žvelgaičiuose paviešėti sutiko Rygos lietuviai, susibūrę į šokių kolektyvą „Bijūnas“.  Smagi viešnagė arčiau savo šaknų, o dar smagiau, kai važiuoji į vadovo Rolando Žalnieriaus gimtinę. Žagarės apylinkės Rolandui nesvetimos, čia prabėgo jo vaikystė, iš čia yra likę šviesūs prisiminimai ir smagu vėl ir vėl čia sugrįžti ne vienam o su visa palyda.

Žvelgaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Gužauskienė nenuleidžia rankų organizuodama renginius. Pasak jos, "ne tiek jau daug jų galime suorganizuoti neturint patalpų. Visa paguoda šiltasis metų laikas, kai galime rinktis pavėsinėje. Turime kapelą,  su kuria keliaujame užmegzdami vis naujus draugystės ryšius. Svarbiausia yra bendrauti, o per bendravimą užsimezga draugystė, pasikeičiama gerąja patirtimi", -vardijo vieną po kito bendruomenės privalumus jos vadovė Regina.

Šiltą Oninių vakarą Žvelgaičiuose skambėjo savos bendruomenės kapelos, vadovaujamos meno vadovės Vilmos Bartašienės, dainos, šokių pynė, kurioje sukosi kraštiečio Rolando Žalnieriaus vadovaujamas Rygos lietuvių bendruomenės šokių kolektyvas. Neliko nuošalyje ir jaunimo atstovai. Gabrielė Galkauskaitė ir Daina Mikšytė susijungusios į duetą skambino gitaromis ir dainavo. 

Onutėms, dalyvavusioms tą vakarą renginyje, buvo įteiktos gėlių puokštės, o aktyviausioms bendruomenės narėms Silvai Kapačinskienei ir Marijai Janušienei bei meno vadovei Vilmai Bartašienei - padėkos. Išradingi Žvelgaičių kaimo bendruomenės nariai, kol vieni dainavo ir šoko, kiti gainiojo kamuolį, suposi  sūpynėse, pynė žolynų vainikus. Neprailgo viešnagė svečiams iš Rygos, džiaugėsi ir bendruomenės nariai galėję pabūti drauge.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt