• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
  • animacija
Prie arbatos puodelio pokalbiai apie savanorystę

Paskelbta: 2021-08-30 10:53:55

Paskutinis projekto "Vaikai užauginti" renginys vyko rugpjūčio 26 dieną Žagarėje tyrinėjant Tiudoro ornamentus ir šnekučiuojantis apie savanorystę.
Dalyviai susirinko Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus Žagarės padalinyje, šią vasarą įsikūrusiame viename iš įstabaus grožio dvarui priklausiusių pastatų.
Gidė Rasa Žukauskaitė pasakojo apie tai, ką matome Žagarėje, bet ne visi mokame įvardinti. Neoklasicistinius Žagarės dvaro rūmus supa dailūs raudonų plytų įvairios paskirties sodybos pastatai, kuriuose akivaizdi vėlyvosios angliškos gotikos, vadinamojo Tiudorų stiliaus įtaka. Dalyviai sužinojo, kaip šio stiliaus pastatai atsirado Žagarėje, kokie jų būdingi bruožai, kas gi tie Tiudorai, kurių vardu stilius pavadintas.
Gurkšnodami arbatą, neužmiršdami angliškų arbatos gėrimo tradicijų, renginio dalyviai kalbėjosi apie savanorystę. Šio renginio tikslas - paskatinti vyresnio amžiaus žmones, baigusius dalyvavimą projekte "Vaikai užauginti", sudaryti tolimesnio savanoriavimo sutartis. Planuota ir tartasi, kas ir kada vyks savanoriauti į Žeimelio muziejų, Jurdaičių globos namus, kitas įstaigas bei bendruomenes. Ketinantys savanoriauti Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje čia pat su muziejaus direktore Rasa Ališauskiene galėjo aptarti, ką jie norėtų ir galėtų dirbti. Džiugu, kad norą savanoriauti išreiškė ir žmonės, nebuvę projekto "Vaikai užauginti" dalyviais, bet sudominti savanorystės idėjos.
Kiekviename žmoguje slypintį kūrybiškumą žadino atvirukų gamyba skrebinimo technika. Tautodailininkė Aušra Petrauskienė parengė priemones atvirukų gamybai, negailėjo padrąsinimų, patarimų, pagyrimų. Kiekviename atviruke išryškėjo žagarietiškų Tiudoro stiliaus pastatų fragmentai.
Tai buvo paskutinis projekto "Vaikai užauginti" renginys.
Projekto tikslas - skatinti ir motyvuoti vyresnio amžiaus asmenis įsitraukti į savanorišką veiklą, mokytis naujų dalykų, lavinti gebėjimus, taip stiprinant gyvenimo džiaugsmą ir teigiamas nuostatas,- yra pasiektas. Vyresnių žmonių aktyvaus ir kūrybingo dalyvavimo visuomeninėje veikloje idėja liks aktuali ir po projekto pabaigos.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt