• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Po gerumo gėlę į kiekvieno širdį

Paskelbta: 2017-11-23 16:26:31

Kai už lango lyja lietus ir pilka dargana skverbiasi į namus, Stupurų kaimo bendruomenės nariai ieško būdų pabūti drauge bei praskaidrinti niūrius rudens vakarus. Todėl bendradarbiaudami su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Joniškio rajono savivaldybės administracija sėkmingai įgyvendino socialinį projektą „Gataučių seniūnijos vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo ir socialinių įgūdžių ugdymo organizavimas“.  Pagrindinis projekto tikslas buvo stiprinti Gataučių seniūnijos vaikų ir jaunimo užimtumą organizuojant įvairias laisvalaikio veiklas bei ugdant asmeninius ir socialinius gebėjimus.

Į projektinę veiklą buvo įtraukti daugiausia Stupurų ir Mekių kaimo bendruomenių vaikai ir jaunimas. Dalyviai mokėsi tradicinių senoviškų amatų. Vaikai noriai vėlė vilną, gamino įvairius rankdarbius iš vilnos bei adė skarą iš vilnonių siūlų. Tautodailininkė B. Kybartienė, kuri vedė šiuos užsiėimus,  džiaugėsi jaunimo iniciatyvumu ir noru turiningai praleisti laisvalaikį.Vaikai ir jaunimas turėjo puikią galimybę ne tik išmokti vilnos vėlimo technikos ar skarų adymo meno, bet ir pabūti drauge, pabendrauti, pasidalinti savo turimomis žiniomis ar padėti draugui.

Projektą vaikai ir jaunimas baigė prasminga išvyka į Joniškio Švč. Marijos parapijos senelių globos namus“ Santara“ ir į Žagarės socialinių paslaugų centro vaikų globos namus. Išvykos metu vaikai ir seneliai turėjo galimybę pasiklausyti Stupurų  kaimiškos muzikos ansamblio atliekamų dainų, kiekvieno širdis palietė V. Ščiukienės skaitomos eilės, o G.Mumgaudienė visus užkrėtė savo gera nuotaika. Vaikai senoliams padovanojo savo rankų darbelių ir toliau keliavo aplankyti vaikų namų globotinių. Žagarėje visų laukė staigmena- vaikų švenčių organizatorės „ Linksmosiosios šventės “ žaidė smagius žaidimus, suko cukraus vatą ir bendravo su vaikais. Į išvyką vaikus lydėjusios projekto vadovė L. Česnauskienė ir  Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė L. Vyšniauskaitė džiaugėsi vaikų socialiniais įgūdžiais, jautriu bendravimu ir nuoširdumu.  Po tokių šiltų akimirkų, praleistų kartu, norisi tikėtis, kad mums pavyko kiekvieno širdyje užauginti po gerumo, artumo ir atjautos gėlę.

Lina Vyšniauskaitė, Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė

        


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt