• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Pažangus kaimas. Kas tai?

Paskelbta: 2020-02-03 14:16:23

Joniškio VVG administracijos darbuotojos ir vietos projektų vykdytojai dalyvavo Vietos veiklos grupių tinklo organizuojamame seminare "Pažangaus kaimo link", kuris vyko 2020 m. sausio 28 d. Naisiuose

Seminaro lektorė - Vytauto Didžiojo universiteto, Žemės ūkio akademijos, Bioekonomikos plėtros fakulteto dr. Vilma Atkočiūnienė.

Kiekviena seminare dalyvaujanti VVG buvo prašyta trumpai pristatyti du vietos projektus, įgyvendintus iš savo Vietos plėtros strategijos. Vietos projekto ,,Žiurkiemis  - aktyvaus laisvalaikio ir pramogų parkas“ vykdytojas Arūnas Činčys seminaro dalyvius supažindino su savo projekto idėja ir pasiekimais. Didelėje Žiurkiemio teritorijoje yra siūlomas vaikščiojimas lynais, šaudymas iš lankų, drono pilotavimas, žygiai baidarėmis bei valtimis.

Mindaugių kaimo bendruomenės pirmininkas Kostas Joniškis pristatė vietos projektą  "Iš kiemo į didįjį krepšinį", kurio tikslas - gerinti Mindaugių ir aplinkinių kaimų gyventojų gyvenimo kokybę.

Gerosios praktikos pavyzdžiai padėjo suvokti pažangaus kaimo vystymosi varomąsias jėgas, kaimo lyderių požiūrį į situaciją ir galimybes.

Seminaro moderatorė prof. dr. Vilma Atkočiūnienė skatino gilintis į klausimus kas tai yra pažangus kaimas, kokios yra prielaidos kaimo vystymosi pažangai, kokios veikia varomosios jėgos ir kaip būtų galima strateguoti pokyčius.

Pasak lektorės, šiandien yra gyvybiškai būtina ieškoti naujų kaimo gyvybingumą užtikrinančių sprendimų, ne tiek koncentruotis į problemas, bet atpažinti savo galimybes ir gebėti jas realizuoti. "Išeikime iš tradicinio mąstymo!"- ragino lektorė.

Dalijamės prof. dr. Vilmos Atkočiūnienės parengta seminaro medžiaga Pažangaus kaimo link


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt