• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
„Obelėlė“ skatina jaunimą domėtis tradiciniais amatais

Paskelbta: 2021-02-19 09:20:50

Ziniūnų kaimo bendruomenė „Obelėlė“ įgyvendina projektą „Ekonominės veiklos skatinimas ir stiprinimas bendruomenėje“ pagal VPS priemonę „NVO ekonominės veiklos skatinimas“. Projekto tikslas - skatinti jaunus žmones domėtis tradiciniais amatais, įtraukti juos į bendruomenės ekonominę veiklą, mažinant socialinę atskirtį.

Paramos suma: iki 3680,12 EUR

Bendruomenė „Obelėlė“ jau daug metų kryptingai dirba puoselėdama tradicinius amatus, kuriais mielai užsiima bendruomenės nariai ir svečiai. Ziniūniečių džiovinti prieskoniai, žolelių arbatos, hidrolatai žinomi ir mėgstami joniškiečių. Šaltuoju metų laiku daugybę didelių ir mažų kojų šildo bendruomenėje nuveltos šlepetės, smagiai vadinamos tapukais.

Amatų tradicijas tęsia ir projektas „Ekonominės veiklos skatinimas ir stiprinimas bendruomenėje“, kurio lėšomis įsigyjama įranga dar labiau išplečia vykdomų amatų įvairovę, gerina kokybę. Siekiama, kad tradiciniais amatais susidomėtų jaunimas, taip įsiraukdamas į bendruomenės ekonominę veiklą.

Bendruomenė jau įsigijo siuvimo mašiną, įvairaus dydžio kurpalius vėlimui, autoklavą, itin modernią 30 aukštų džiovyklę prieskoniniams augalams ir arbatžolėms. Jau gaminamos ziniūniečių užsakytos audimo staklės, kurios bus gautos balandžio pradžioje. Laukiama, kol bus pristatytas šakočių kepimo įrenginys.

Dėl karantino ribojimų šiuo metu bendruomenėje veiklos nevyksta. Su nekantrumu bendruomenės nariai laukia galimybės vėl susirinkti prie mėgstamų darbelių ir išbandyti naują įrangą.

Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt