• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Moderni produktų apdorojimo įranga pasiekė Stupurų kaimo bendruomenę

Paskelbta: 2021-03-05 19:12:23

Stupurų kaimo bendruomenei nauji 2021 metai prasidėjo darbingai. Nestokojantys idėjų stupuriškiai nutarė ir toliau plėsti savo veiklą maisto gaminimo srityje. Sena svajonė išbandyti liofiliatorių jau išsipildė. Stupurų kaimo bendruomenė sėkmingai įgyvendino projektą " Produktų apdirbimas skatinant ekonominę veiklą", kurio bendra vertė 10520,47 eurai. Projektas finansuojamas EŽŪFKP, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Už skirtas lėšas buvo įsigytas liofilizatorius  (šaldymo šaltyje įrenginys), šaldiklis ir svarstyklės.

Moderni įranga, kurios pagalba galima šaltyje džiovinti įvairius produktus, jau stovi jaukioje bendruomenės virtuvėlėje. Pirmieji bandymai liofilizuoti obuolius pavyko puikiai. Bendruomenės nariai noriai dalyvavo projekte, ypač jaunimas, kuris džiaugėsi galimybe pasisemti idėjų ir išbandyti naują sritį. Į šią veiklą aktualu įtraukti jaunimą, nes tai yra modernus ateities produktas. Norima parodyti jaunimui, kad  tai puiki verslo niša, iš kurios galima uždirbti. Tokiu būdu kuriamas patrauklus kaimas jaunimui. Gyvenant kaimiškoje vietovėje yra puiki galimybė užsiauginti įvairių vaisių, daržovių, uogų, kurias galima liofilizuoti. Liofilizacija yra vienas iš daugelio džiovinimo būdų, tačiau šiuo metu – geriausias. Be to, tinkamai laikant liofilizuotus produktus, jų maistines ir skonio savybes galima išsaugoti labai ilgai – net iki 3metų. Liofilizacija – ateities konservavimo metodas, kuris sparčiai populiarėja jau šiandien ir greitu laiku taps neatsiejamu būdu norint išsaugoti įvairias maisto savybes.

Stupurų kaimo bendruomenė skatina visus įsijungti į bendruomeninę veiklą ir kviečia išbandyti naują produktų apdorojimo būdą.

Stupurų kaimo bendruomenės informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt