• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Minint Pasaulinę dieną žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti surengta diskusija

Paskelbta: 2022-11-22 10:27:16

Lapkričio aštuonioliktosios vidudienį, aikštelėje prie judriausios Skaistgirio miestelio sankryžos, miestelio bendruomenė kvietė diskusijai ,,Ką galime padaryti, kad iš kelio grįžtume sveiki ir gyvi?" Diskusija buvo skirta, Pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Diskusijoje aktyviai dalyvavo ne tik Skaistgirio miestelio bendruomenės nariai, bet ir miestelio gyventojai, Alsių, Reibinių, Ramoškių kaimų bendruomenių nariai, atstovai iš seniūnijos, bibliotekos, kultūros centro, Joniškio PK bendruomenės pareigūnai Sigitas Petraitis ir Daina Kaminskienė.

Minint šią dieną bendruomenės pareigūnai apžvelgė Lietuvos ir rajono keliuose eismo įvykių, kuriuose žuvo ir buvo sužeistų statistiką. Pasak bendruomenės pareigūnų nors žūčių keliuose skaičius mažėja, bet sužeistų skaičius išlieka nemenkas. Kas sukelia negrįžtamus padarinius keliuose? Skubėjimas, neatidumas, nepaisymas eismo kelių taisyklių, greitis, alkoholis... Pėstieji ir dviratininkai privalo tamsoje būti aiškiai matomi – ne tik turėti, bet ir tinkamai naudoti atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Pėstiesiems, prieš įžengiant į važiuojamąją kelio dalį, privalu įsitikinti, ar eiti yra saugu. Einant per pėsčiųjų perėją nesinaudoti mobiliaisiais telefonais.

Kasmet trečią lapkričio savaitgalį Pasauline diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti primenama, kad didžiausia vertybė yra žmogaus gyvybė.

Kiekvienas gali prisidėti prie saugesnės eismo aplinkos kūrimo ir tai padaryti nėra sunku tik reikia nepamiršti Kelių eismo taisyklių ir jų laikytis, saugoti save ir aplinkinius. Taip susirinkusiems į diskusiją sakė bendruomenės pareigūnai.

Visada avarijų daug ten kur intensyvus eismas, keliuose staigūs posūkiai, daug sankryžų ar šalutinių keliukų. Susirinkusieji turėjo ne vieną klausimą pareigūnams, apie šalikelėse sodinamus medžius žuvimo vietose, deginamas žvakutes, dedamas gėles, statomus kryžius. Diskusijos metu prieita prie nuomonės, kad pamačius kryžių, degančią žvakelę vairuotojai susimąsto, o medžiai? Čia nuomonės diskusijos dalyvių išsiskyrė.

Prie sankryžos, nusinešusios ne vieną gyvybę, vykusios diskusijos metu dar kartą prisiminta šviesą atspindinčių priemonių nešiojimo tamsiu paros metu svarba. Galiausiai prieita bendra nuomonė, kad svarbiausia elgtis keliuose kaip nurodoma Kelių eismo taisyklėse, gerbti ir saugoti ne tik save, bet ir keliuose sutiktus eismo dalyvius. Nebijoti perspėti, sudrausminti kelių erelius nepaisančius Kelių eismo taisyklių. Tik nuo mūsų pačių priklauso saugumas keliuose,- su tokia mintimi išsiskirstė namo diskusijos dalyviai nešini šviesą atspindinčiomis priemonėmis.

Diskusija organizuota Skaistgirio miestelio bendruomenės dalyvaujančios respublikiniame projekte konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022 - 2023", kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių Direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt