• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Minėta Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti

Paskelbta: 2022-11-22 10:24:48

Skaistgirio Šv. Jurgio parapija dalyvaudama respublikiniame projekte konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022 - 2023", kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių Direkcija prie Susisiekimo ministerijos minėjo Pasaulinę dieną žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti.

Šeštadienį parapijiečiai bažnyčios šventoriuje iš degančių žvakučių išdėliojo širdį, kuri simbolizuoja gyvybę. Sekmadienį bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už keliuose žuvusius. Atminimo renginyje dalyvavo Joniškio PK bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Sigitas Petraitis, Skaistgirio miestelio, Reibinių kaimo, moterų draugijos ,,Versmė" atstovai.

Pasak bendruomenės pareigūnų, 2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreipėsi į šalių vyriausybes, kad kasmet trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Šios atmintinos dienos tikslas – solidarumas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurių artimieji žuvo eismo įvykiuose.

Lyginant su pernai metais tuo pačiu laikotarpiu šalies keliuose žuvo 21,2 proc. mažiau žmonių. Mūsų rajone vienas žmogus žuvo, tačiau sužeistų skaičius didėjantis. Pagrindinės priežastys sukeliančios nelaimes keliuose yra neatidumas ir kelių eismo taisyklių nesilaikymas - sakė bendruomenės pareigūnai.

Sekmadienį šv. Mišių homilijoje parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis sakė: minėdami Pasaulinę dieną žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti, prisimename keliuose žuvusius artimuosius, draugus, pažįstamus. Nors žuvusiųjų keliuose kasmet skaičius mažėja, beprasmių mirčių skaičių dar labiau galėtų sumažinti atsargesnis vairavimas, Kelių eismo taisyklių laikymasis. Kad išvengtume skaudžių nelaimių keliuose, mums visiems reikia būti atsakingesniems, saugoti save ir kitus. Pėstieji į tamsų kelią turėtų išeiti su atšvaitais, dviratininkai vilkėti šviesą atspindinčias liemenes, vairuotojai ir keleiviai nepamiršti segėti saugos diržus, o vairuotojai rinktis saugų važiavimo greitį. Renginio metu buvo ne tik dalijamos atmintinės, atšvaitai, bet ir primenama kaip taisyklingai juos nešioti. Pravažiuojantys, stabtelėdavo ties bažnyčios šventoriumi, kuriame visą naktį ryškiai švietė iš degančių žvakučių sudėliota širdis simbolizuojanti gyvybę. Stabtelėjimas reiškė susimąstymą, pagarbą... Skaistgirio šv. Jurgio parapijos parapijiečių kilnus tikslas minint šią dieną tęsiasi jau ne vienerius metus. Šv. Mišios tapo kasmetinė tradicija, o degančiomis žvakutėmis atkreipiamas pravažiuojančių dėmesys.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt