• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Malda Lietuvai, žvakutė savanoriams, eismo saugumas gyviesiems

Paskelbta: 2021-03-19 08:41:04

Kovo 11-ą Skaistgirio Šv. Jurgio parapijoje vyko eismo saugumo renginys, kurio metu kalbėta apie šviesą atspindinčių priemonių svarbą kelyje ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną. Parapijiečiai tą dieną dalyvavę Šv. Mišiose namo grįžo ne tik sukalbėję maldą Lietuvai, uždegę žvakutę savanoriams ir iškilioms krašto asmenybėms, bet ir praturtinę žinias apie tai kaip nepamiršti būti matomam kelyje, bei su atšvaitu.

Atšvaitų bažnyčioje rado ir vėlesniu laiku užsukę maldai parapijiečiai bei parapijos svečiai. Pasak parapijos klebono kunigo Andriaus Trakšelio, parapijiečiai jau eilę metų dalyvauja respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ Skaistgirio susivienijimo sudėtyje. Šiemet užsitęsiantis karantinas šalyje neleidžia parapijiečiams gausiai dalyvauti akcijose. Tad mažomis grupelėmis, su pavieniais parapijiečiais atėjusiais maldai kalbame ir apie atšvaitų, liemenių svarbą. Šviečiamoje veikloje aktyvūs Saugios kaimynystės vadai Vytautas Staškus, Alius Macis, grįžtantis į gimtinę policijos komisaras Marijus Macis, parapijoje dažni svečiai bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė, Sigitas Petraitis,  keliuose patruliuojantys pareigūnai. Su sutiktais parapijiečiais pareigūnai pokalbių metu atsako į parapijiečių klausimus eismo saugumo klausimais. Jei reikia, negaili pastabų, įspėjimų neklusniems eismo dalyviams. „Dirbame visi kumštyje, tai ir rezultatą turime neblogą“,- atviras parapijos klebonas.

Po šv. Mišių parapijiečiai uždegė žvakutes ant savanorių, palaidotų Skaistgirio kapinėse amžino poilsio vietų, o visiems krašto savanoriams - prie Rūpintojėlio esančio bažnyčios šventoriuje. Diena praėjo prasmingai, senieji skaistgiriečiai dalijosi prisiminimais apie savanorius kovojusius už Lietuvos laisvę.

Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė'“ pirmininkė Vida Urbonienė priminė tai, ką išskirtinio turi Skaistgirys. Tai ošiantys klevai, sodinti aštuoniolikmečių jaunuolių 1918 metų vasario 16 dieną Budraičių kaime. Paminklas ,,Užmirštai Motinai ir Tėvui“ stovintis Skaistgirio kapinėse, statytas moterų caritiečių sumanymu 1938 metais. Ošianti maumedžių alėja ir medžio skulptūra skirta Lietuvos jubiliejui paminėti. O kur dar žmonės kūrę, kuriantys Lietuvą? Savanoriai, žemdirbiai, iškilios krašto asmenybės amžiams likusios Skaistgirio žemėje ir išsisklaidę po šalį. Visa tai mūsų krašto pasididžiavimas.

Skaistgirio parapijoje jau tapo tradicija kasmet minint Kovo 11-ąją nusilenkti krašto savanoriams, krašto šviesuoliams jų atminimui uždegant žvakutes prie Rūpintojėlio ir ant jų kapų. Džiugu, kad šiemet renginyje akcijoje dalyvavo ir Skaistgirio jaunimo klubo atstovai Gabija ir Simas.

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt