• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

Laukinių stebuklų receptai iš Latvijos

Paskelbta: 2022-01-04 11:48:23

Mus pasiekė vertinga dovana iš tarptautinio bendradarbiavimo projekto “Laukiniai stebuklai” partnerių Cesio vietos veiklos grupės (Latvija): laukinio maisto receptų leidinys.

Kasmet Cesio VVG teritorijoje esančioje nedidelėje ir itin nuošalioje Zaubės gyvenvietėje vyksta laukinio maisto festivaliai, po kurių sudaromas geriausių receptų leidinys. 2021 metais dėl rizikų, susijusių su covid-19, masinis festivalis neįvyko, tačiau, kaip pastebi festivalio kuratorė Eva Koljera, šis laikmetis ypač akivaizdžiai parodė, kokia svarbi mūsų gyvenimuose yra gamta. Latvijos kaimai, gamtos takai, miškai, pievos, pelkės netikėtai užsipildė žmonėmis. Artumas su laukine gamta daugeliui padėjo išgyventi koronaviruso laikus, išvengti depresijos, sustiprinti sveikatą.

Domėjimasis laukiniu maistu buvo skatinamas tiesioginėmis videotransliacijomis, kuriose maisto ruošimo paslaptimis dalijosi žinomi Latvijos virtuvės šefai.

Kaip ir kasmet, buvo sudarytas Zaubės laukinio maisto receptų leidinys latvių ir anglų kalbomis. Jame 15 receptų ne tik iš Latvijos meistrų, bet ir iš projekto “Laukiniai stebuklai” partnerių Suomijos Vaara – Karjalan Leader LAG, Škotijos Forth Valley & Lomond Leader LAG, o taip pat du receptai iš Lietuvos: aštrus spanguolių pagardas bei kiaulpienių žiedų ir abrikosų rutuliukai. Projekto dalyviai prisimena, kaip vadovaujami lektorės Kristinos Šilinskienės, visi drauge šiuos patiekalus gamino praktinių užsiėmimų metu.

Kviečiame prisiminti laukinius stebuklus, išbandyti partnerių siūlomus receptus ir patirti stiprybę, kurią mums teikia gamta.

Popierinį leidinį Zaube Wild Food recipes 2021 anglų kalba galite gauti Joniškio VVG biure.

Kviečiame neišeinant iš namų susipažinti su šio leidinio elektronine versija latvių kalba

ir šio leidinio versija anglų kalba.

Jūsų dėmesiui dar daugiau projekto "Laukiniai stebuklai" receptų iš Latvijos!

Įdomūs ir vertingi penki Vairos Karklinios receptai kaip naudoti laukinius augalus maistui, sveikatinimui, kosmetikai, buičiai. Receptai pateikiami anglų kalba, tačiau procesas yra gausiai iliustruotas, pateikiamas taip detaliai ir aiškiai, kad suprantamas ir su minimaliomis anglų kalbos žiniomis. https://www.youtube.com/playlist?list=PLst_69HrBcwoekfpYtr7AdMNC7K3uMiTI

Septynių virtuvės šefų kūrybinės dirbtuvės, septyni puikūs videoreceptai su laukinės gamtos dovanomis https://www.youtube.com/playlist?list=PLst_69HrBcwqGNrLOgre4pGmtG4cdq6tW, receptai kupini įkvėpimo, su angliškais titrais.

 

Laukiniai stebuklai niekada nesibaigia!


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt