• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Lankėmės Molėtų krašte

Paskelbta: 2020-10-19 10:26:07

Teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklos šį rudenį vyko itin intensyviai. Spalio 14-ąją projekto partneriai Molėtų VVG pakvietė į istorinio - kultūrinio pažinimo renginį. Taikydami tiek tradicinius, tiek šiuolaikinėmis technologijomis grįstus metodus susipažinome su išskirtinėmis Molėtų krašto įdomybėmis.

Molėtų turizmo informacijos centro specialistai supažindino su mobiliosiomis programėlėmis. Programėlė „Infomolėtai“ kviečia keliauti keturiais parengtais papildytos realybės maršrutais, supažindina su Molėtų kultūros ir gamtos paveldo objektų informacija, yra parengti audio gidai.

Įdomus keliautojams skirtas projektas „Visit Aukštaitija“, kuriame Molėtai dalyvauja kartu su kitais ežerų krašto rajonais. Turistams siūloma aplikacija išmaniems mobiliems įrenginiams, kuriuose galima rasti kelionės maršrutus pagal dominančią tematiką kartu su audio gidu bei kitą keliautojams aktualią informaciją (maitinimas, apgyvendinimas ir kt.). Susikūrus norimą kelionės maršrutą, keliautojui pakanka išsisaugoti informaciją mobiliajame įrenginyje (nereikia spausdintis).

Dar viena programėlė – „Žvejybos rojus“, skirta besidomintiems žvejyba Molėtų ir Zarasų krašto ežeruose.

Beje, Molėtų turizmo informacijos centro specialistai pastebi, kad mobiliosios aplikacijos, kai visa informacija parsisiunčiama į telefoną, nebėra tokios populiarios, kaip anksčiau. Keliautojai vis dažniau sugrįžta prie įprastų ir laiko patikrintų priemonių – popierinių žemėlapių ir gyvo žmogaus konsultacijos bei pasakojimo.

Projekto dalyviams teko išbandyti įspūdingą virtualią edukacinę erdvę "Molėtai kitaip". Užsidėjus specialius akinius, patekome į senovės polinę gyvenvietę ant Luokesų ežero, būti Livonijos ordino antpuolio prieš Liesėnų pilį liudininkais ir beveik dalyviais.
Aplankyti ir žinomiausi Molėtų kraštų objektai: Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas, Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija, Ežerų žvejybos muziejus.

Įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, jau tyrinėtos Joniškio bei Prienų krašto įdomybės. Ateityje dalyviai iš visų partnerių teritorijų dar lankysis Telšiuose.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt