• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Kraštiečiai kviečiami susitikti Skaistgiryje

Paskelbta: 2019-08-01 16:37:06

Skaistgiryje jau tapo tradicija drauge švęsti Žolinę. Šiemet Skaistgirio miestelio bendruomenė parengė projektą Vietovardžių metams paminėti. Viena šio projekto dalis - pakviesti kraštiečius susitikti, pabūti drauge.

Skaistgirio seniūnijos ir Šv. Jurgio parapijos teritorijoje buvo kelios dešimtys kaimų, kaimelių. Šiandien dalies jų jau neberastume žemėlapyje. Tačiau šie kaimai išlieka gyvi žmonių atmintyje, o taip pat ir skulptūrose skverelyje ,,Nykstančių kaimų šviesa", kuris yra Skaistgirio miestelio širdyje. Jau įamžinti Normantėlių, Alselių, Vilkickų, Dvelaitėlių, Slėpsnių, Strazdelių, Gimbučių, Daujočių, Donylių, Krikštanų išnykę kaimai.

Tad mielieji, kurių šaknys veda į šiuos kaimus, kurie ten esate gimę, augę, gyvenę, rugpjūčio 15 - osios rytą atskubėkite į Skaistgiryje esantį skverelį, ateikite prie savo kaimo, kurio jau nėra žemėlapyje, stogastulpio. 12 val. bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Po jų kaip senais laikais savo kaimo sodybose, taip dabar skvero pašonėje, medžių pavėsyje susėsime visi - išnykusių ir ant išnykimo ribos esančių kaimų, vienkiemių ir kaimų, gyvenviečių, miestelio gatvių, kur gyvenimas dar verda gyventojai. Susibursime  bendrai dainai, prisiminimui, pašnekesiui prie bendro vaišių stalo. Jei kas prisimenate skaniausią savo kaimo šeimininkių patiekalą, išskirtinį gėrimą ir jį pagaminę atsivešite, būsime dėkingi. Kaimų, sodybų gyventojams išsivaikščiojus, kaimams išnykus, lieka krašto paveldas, perduodamas iš lūpų į lūpas. Visiems susirinkusiems kultūrinę dovaną dovanos Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus saviveiklininkai vadovaujami Birutės Dauginytės ir Vidos Norkuvienės.

Smulkesnė informacija: bendruomenės pirmininkė Vida Urbonienė (tel. 861415854), kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė (tel.861826785).

Vida Urbonienė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt