• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Konferencija "Laukiniai stebuklai" - baigiamasis tarptautinio bendradarbiavimo projekto renginys

Paskelbta: 2021-08-06 11:36:23

2021 m. liepos 29 dieną Žagarės Miesto aikštėje įvyko baigiamasis tarptautinio bendradarbiavimo projekto "Laukiniai stebuklai" renginys – vieša konferencija.

Konferencija prasidėjo Joniškio VVG pirmininkės Nijolės Valuckienės sveikinimo žodžiu. Tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Laukiniai stebuklai“  idėją, partnerius, tikslus, veiklas, rezultatus pristatė Joniškio VVG viešųjų ryšių specialistė, atsakinga už projekto įgyvendinimą, Dalia Motik.

 „Žvėrienos karpačio su laukinėmis žolelėmis“. Praktinis patiekalo gaminimo demonstravimas, degustacija. Virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas.

„Stebuklingas pievų ir laukų gėlių grožis“. Žiūrovų akyse buvo kuriame įspūdinga puokštė iš laukų bei pievų augalų. Floristo patarimai. Lietuvos floristų asociacijos viceprezidentas, floristas, dizaineris  Sergejus Zareckis.  

     

“Maistinės vasaros žolelės” – apie jas kalbėjo vaistininkas, žolininkas, „Žolinčių akademijos" viceprezidentas, lektorius Marius Lasinskas.

Projekto dalyviai, per du metus šešiolikoje paskaitų įvairiais metų laikais susipažinę su gamtos gėrybių naudojimu.

„Kad pirtis žolelėmis kvepėtų“. Apie pirties tradicijas, kultūrą, laukinių augalų panaudojimą pirtyje kalbėjo ir praktiškai demonstravo pirties amato žinovė Ažuolė Bajor.

„Palepinkime odą šalia augančiais augalais“. Žinių perteikimas, praktinis kosmetikos priemonių gaminimas ir testavimas. Valerijono vaistinės vadovė, provizorė Almyra Girdenienė.

 „Saldūs linkėjimai iš miško“. Sveikuoliškų saldumynų su laukiniais ingredientais gaminimo demonstravimas ir degustacija.  Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo asociacijos vadovas Arūnas Činčys.

Projektas "Laukiniai stebuklai" įgyvendinamas nuo 2019 metų kartu su kolegomis iš Vaara-Karjalan Leader ry (Suomija), Cesio VVG (Latvija), Saldus VVG (Latvija), bei Utenos RVVG. Juo siekiama gyventojus, NVO, smulkius verslininkus paraginti domėtis senolių sukauptomis ir šiuolaikinėmis žiniomis apie maisto, kosmetikos, sveikatinimo priemones, randamas laukinėje gamtoje, suteikti motyvacijos ir žinių, kaip gamtoje randamas gėrybes panaudoti buityje, rasti galimybių iš jų užsidirbti.

Nuotraukos Joniškio VVG ir Dainiaus foto.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt