• animacija
  • animacija
  • animacija

    Apskrities VVG susitikimas Radviliškyje

  • animacija
  • animacija
  • animacija

    VPS pristatymo konferencija

„Kartu veikdami stiprėjame“

Paskelbta: 2016-09-21 14:02:20

Mikolaičiūnų kaimo bendruomenė baigia įgyvendinti projektą „Kartu veikdami stiprėjame“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija,  Joniškio rajono savivaldybė bei bendruomenės rėmėjai.

Projekto tikslas – stiprinti bendruomeninę veiklą viešąją erdvę pritaikant kaimo gyventojų poreikiams ir ja nuolat prižiūrint.

Mikolaičiūnų kaimo gyventojai tarpusavyje bendrauja nuolat, kalbasi, sprendžia bendras problemas.  2011 m. gruodžio mėn. susirinkę, nusprendė steigti kaimo bendruomenę.  Mikolaičiūnų kaimo bendruomenė buvo įregistruota 2012 m. gegužės 7 d.

Bendruomenė kol kas neturi savo patalpų, tad susirinkimams renkasi bendruomenės narių namuose. Kaime yra teritorija, apsodinta medžiais, kur būtų galima rengti įvairius renginius, susirinkimus. Tačiau ši teritorija kol kas nėra pilnai pritaikyta laisvalaikiui, nėra suoliukų, sporto aikštelių, vaikams skirtų įrenginių. Bendruomenės nariai pasirūpino, kad ši viešoji erdvė būtų įtraukta į neprivatizuojamų žemių sąrašą. 2012 m. spalio 4 d. Joniškio rajono savivaldybės taryba šiai minčiai pritarė. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Joniškio skyrius sutiko, kad Mikolaičiūnų kaimo bendruomenė įgyvendintų projektus šioje vietoje ir leido disponuoti šia žeme iki 2020 metų.

2013 metais bendruomenė šioje erdvėje pastatė pavėsinę su joje esančiais suoliukais ir stalais. Dabar čia vyksta bendruomenės narių susirinkimai, dažnai susirenka žmonės pabendrauti tarpusavyje, pasišnekėti ir pasidalinti savomis bėdomis ar džiaugsmais. Daugumos nuomone, reikėjo ir toliau rūpintis kaime esančia erdve, teikti paraišką paramai gauti ir įrengti sporto zonas, įsigyti viešosios erdvės priežiūrai reikiamas priemones. Bendruomenė yra jauna, tad nėra dar sukaupusi pakankamai lėšų, kad visus numatytus darbus pasidarytų savo lėšomis. Tačiau jau projekto aptarimo metu buvo nuspręsta, kad kiekvienas narys prisidės prie projekto įgyvendinimo, aukos pinigus, patys dirbs.

Parengtas projektas ekspertų  buvo įvertintas teigiamai ir jo įgyvendinimui skirtas finansavimas.

Projekto metu buvo įrengta bendruomenės  sporto zona – tinklinio ir krepšinio aikštelės, kartu dirbant pastatyti keturi lauko suoliukai bei įrengtos medinė ir virvinė karstynė, svertinės sūpynės, įsigytas inventorius viešosios erdvės tvarkymui ir priežiūrai, surengtos seniūnijos šešių kaimo bendruomenių sporto varžybos, nupirktos priemonės varžyboms.

Įgyvendinant projektą sutvarkyta viešoji erdvė pritaikyta kaimo gyventojų poreikiams, nuo šiol bus galimybė ir vieta  ne tik rengti renginius, bet ir gyventojų laisvalaikiui praleisti, užsiimti sportu. Kartu dirbant, tvarkant teritoriją, bendruomenės nariai labiau suartėjo, bendravo, dalinosi naujomis idėjomis – suaktyvėjo bendruomenės veikla.

Mikolaičiūnų kaimo bendruomenės nariai labai daug prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Įsigijus viešajai erdvei prižiūrėti tinkamas priemones jomis iš karto buvo pradėta tvarkyti viešoji erdvė, pjaunama žolė, naikinami nereikalingi išaugę nedidelį krūmynai.  Ir ši viešoji erdvė, skirta poilsiui, laisvalaikiui, sportui, ateityje bus nuolat prižiūrima, tvarkoma, šienaujama. Bendruomenės nariai įsirengė ir lauko šaškių lentą, patys klojo plyteles, jas dažė. Iš medžio kelmų, rąstų pasigamino staliuką ir sėdimas vietas, mažiesiems bendruomenės nariams rėmėjai padovanojo čiuožyklą.

Įgyvendinat visas projekto veiklas buvo stiprinamas bendruomenės sutelktumas,  populiarinama ir skatinama savanoriška veikla. Į veiklas buvo įtraukta 15 kaimo bendruomenės narių savanorių.  Tai skatino jų pačių atsakingumą, supratimą apie atliekamas veiklas, taip pat skatins tausoti įsigytą turtą, prižiūrėti puikiai įrengtą viešąją erdvę.

Šeštadienį į sporto varžybas susirinko daugiau 60 atstovų iš visų šešių seniūnijos kaimo bendruomenių. Buvo surengtos įvairios sporto varžybos: linksmoji estafetė, baudų mėtymo, rąsto mėtymo, virvės traukimo, akies taiklumo – smiginio. Po rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, bendruomenės apdovanotos prizais.

Šią dieną Mikolaičiūnų kaimo bendruomenėje vyko ir daugiau veiklos. Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Narušis kartu su  Algirdu Sakalausku bendruomenei įteikė Saugios kaimynystės stendą, palinkėjo būti saugiems ir rūpintis vieni kitais.

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Rasa Birutytė visiems dalyviams išdalino atšvaitus, važinėjantys dviračiais gavo šviesą atspindinčias liemenes, aktyviausios moterys – rankines. Šios priemonės gautos įgyvendinant projektą  „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

Ši diena Mikolaičiūnų kaimo bendruomenės nariams bei jų svečiams buvo pilna veiklos, visos seniūnijos bendruomenių atstovai aktyviai sportavo, dalinosi patirtimi, skanavo karštą sriubą bei žirnių košę, vakarop, atvėsus orui, su karšta arbata  buvo patiektos įvairios bandelės, užkandžiai. Ilgai netilo žaidžiančių vaikų šūkavimai, suaugusiųjų kalbos.

Mikolaičiūnų kaimo bendruomenės informacija

 


Nuotraukos aprašymas

Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt