• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
“KARTOS KARTU” ir vėl Telšiuose!!!

Paskelbta: 2022-01-10 09:38:05

“Telšiai geriau nei Roma?” – tokiu intriguojanciu klausimu Vitalijus Šoviniauskas pradėjo teritorinio projekto “Kartos kartu” istorijos renginį Telšiuose sausio 6 d., per Trijų Karalių šventę.
Ši data istorijos renginiui pasirinkta neatsitiktinai – projekto partneriai labai norėjo aplankyti dar pasipuošusią kalėdine nuotaika Žemaitijos sostinę.
Renginio pradžioje dalyvių laukė pasakojimas apie Telšių istoriją, pristatyta Žemaičių kalba, papasakota apie žinomus asmenis, kilusius iš Telšių ir kita labai įdomi informacija.
Po išsamaus Telšių miesto pristatymo laukė ekskursija po patį miestą: aplankyta Telšių Šv. Paduviečio katedra, Durbės mūšio paminklas, Telšių amfiteatras, Didžioji Žemaičių siena, Telšių Turgaus aikštė, Telšių ješiva (buvusi aukštesnės pakopos žydų religinė mokykla jaunuoliams ir vyrams), Telšių Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.
Svečius su žemaitiškais patiekalais supažindino ir jais vaišino kavinės „Senamiestis“ vadovė Vaiva Klingerienė. Dabar svečiai žino, kaip seniau žemaičiai maitinosi – kastinys su karštomis bulvėmis, spirgučiais ir cibulyne – tikras žemaitiškas delikatesas!
Renginio pabaigoje visgi paaiškėjo, kad svečiai aplankė tik dvi miesto kalvas iš septynių (Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų). Taigi visiems tapo aišku, kad į Žemaitijos sostinę  teks grįžti ir su ja dar artimiau susipažinti, nes renginio pradžioje iškeltas klausimas kaip ir nebuvo atsakytas…
Nors kiekvienam Žemaičiui aišku, kad TELŠIAI tikrai geriau nei Roma.

Telšių rajono vietos veiklos grupės informacija ir foto


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt