• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Kalnelio bendruomenė aplankė žemaičių sostinę - Telšius

Paskelbta: 2018-10-08 09:06:31

Gausus būrys Kalnelio kaimo bendruomenės narių paskutinį rugsėjo šeštadienį lankėsi žemaičių sostinėje – Telšiuose. Tai gražus miestas, turintis ir gana įdomią istorinę praeitį.

Mūsų ekskursijos pradžia – ŠvČ. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnytėlė, kur mus pasitiko gidas Vitalijus.  Apžiūrėję bažnyčią, patraukėme į senamiestį. Čia aplankėme visą eilę mažosios architektūros skulptūrų. Pirmiausia sustojome prie „Meškos pėdos“. Pasak gido Vitalijaus, įdėjęs ranką į akmenyje įspaustą meškos leteną, gali būti tikras, kad būsi stiprus ir tvirtas „kaip meškėnas“. Po to pamatėme „Žemaitijos gaublį“. Jame pavaizduotos Žemaitijos vietovės atitinka realų miesto žemėlapį, o Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų. Gėrėjomės skulptūra „Žemaitijos legenda“. Skulptūra primena liaudyje dar gyvas legendas apie meškas, padėjusias žemaičiams auginti ir auklėti vaikus. Švelniai patrynus meškos nosį, galima tikėtis gerų norų išsipildymo. Apžiūrinėdami skulptūras „Skrynia“, „Lietuvių skalikas“, „Rotušės šulinys“ ir klausydami gido pasakojimo, priėjome „Didžiąją žemaičių sieną“. Anot gido, žemaičiai mėgsta pajuokauti, kad pasaulyje yra žinomos dvi didžiosios sienos:  žemaičių – garsiai ir įtikinamai demonstruojanti ypatingą žemaičių pagarbą savo kalbai, papročiams, ir kiek ilgesnė – Kinijoje.

Nuo didžiosios žemaičių sienos, apžiūrinėdami ženklus miesto grindinyje, pasukome link Šv. Antano Paduviečio katedros. Jos rūsiuose aplankėme vyskupų laidojimo kriptą. Negalėjome atitraukti akių nuo katedros reljefinių durų. Ant jų sudaryti keturi reljefiniai epizodai, vaizduojantys žemaičių istorinę praeitį iki krikšto ir po jo.

Grįždami nuo katedros, grožėjomės skulptūra „Džiugo sūris“, skirtą sūriui, kuris visame pasaulyje garsina Žemaitiją ir jos sostinę – Telšius. Leisdamiesi laiptais žemyn, priėjome Masčio ežero pakrantėje įrengtą amfiteatrą. Vaizdas nuostabus!

Kaip būdami Žemaitijoje, nepaskanausime žemaičių nacionalinių patiekalų. Užsukome į kavinę, kur buvo patiekti žemaičių valgiai: cibulinė, šutinys ir naminė gira. Skaniai pasisotinę ir gerai nusiteikę, tęsėme savo ekskursiją toliau. Pasivaikščiodami Masčio ežero pakrante, grožėjomės ežere šokančiu fontanu, salelėmis ir tiltukais.

Pakeliui į namus, užsukome į Degaičių kaimą, esantį Telšių miesto pakraštyje. Čia aplankėme parką, kuris užima 10 ha. 2014 metais parkas buvo įrengtas pagal vykdytą projektą. Parką puošia 6 tvenkiniai, sunkiausias dviratis, sveriantis 1,385 kg. Taip pat parke įrengtos sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, puošnūs gėlynai.

Neprailgo kelionė namo, nes vis dalinomės dienos įspūdžiais iš nuostabaus žemaičių miesto – Telšių. 

                                                                                   Nijolė Gibauskienė,

Kalnelio kaimo bendruomenės tarybos narė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt