• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Juodeikiečiai įgyvendino Žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą

Paskelbta: 2019-09-18 16:55:22

2019 metus Seimas paskelbė išnykusių kaimų (vietovardžių) metais.  Bendruomenė parengė ir įgyvendino projektą „Išnykusių kaimų alėjos įrengimas“, kuriam 5000 eurų finansavimą skyrė Žemės ūkio ministerija.  Juodeikiečiai, padedami seniūnijos ir kaimyninės Gaižaičių kaimo bendruomenės, ėmėsi iniciatyvos seniūnijos centre išskirtame skverelyje, kur eksponuojami rieduliai ir skulptūros iš jų, pradėti kurti išnykusių kaimų alėją. Neturint vilčių atkurti kaimus, svarbu yra „prikelti“ jų vardus, kad žmonės suprastų, koks turtingas ir įvairus vietovardžiais buvo mūsų kraštas. Juk išnyko tik kaimai, o juose gimę ir gyvenę žmonės tebėra savo gimtinės vaikai, atmintyje nešioja prisiminimus.

Domėtasi išnykusiais seniūnijos kaimais, kalbinti juose gyvenę žmonės, tvarkyta išskirta viešoji erdvė. Skulptoriai Jonas Vaicekauskas ir Valdas Bandza iškalė skulptūras dviems didžiausiems  Reklaičių ir Eglių girios kaimams.

Buvę Reklaičių ir Eglių girios kaimų gyventojai, jų vaikai pakviesti į skulptūrų atidengimo renginį rugsėjo 28 dieną 13 valandą.

Seniūnijos bendruomenių vizija – tęsti pradėtą išnykusių kaimų alėją ir sukurti skulptūras visiems išnykusiems seniūnijos kaimams.

Juodeikių kaimo  bendruomenės ir Gaižaičių seniūnijos informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt