• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Įvyko vienuoliktasis tarptautinis Kirnaičių festivalis

Paskelbta: 2017-06-16 09:07:17

Nesinori taip paprastai ištarti – štai ir baigėsi vienuoliktasis tarptautinis Kirnaičių festivalis „Sportuok, jaunime visos Lietuvos...“ Nesinori, nes šis renginys tapo simbolišku, tokiu istoriškai pavykusiu ir siejamu su įvairiomis aplinkybėmis.

Pirmiausia, renginys per dešimtį gyvavimo tapo nepageidaujamas, ignoruojamas Joniškio rajono politikų, todėl vienuoliktajame tarptautiniame Kirnaičių festivalyje nebuvo kviesti Joniškio rajono savivaldybės vadovai, politikai. Tai imponavo žmonėms, kurie yra nusivylę politikų tuščiais pažadais ir tapo revoliuciniu renginiu, žmonių kieku nustebinusiu ir pačius renginio organizatorius.

Antra, festivalis pakeitė šventės standartą. Atsirado amatų, prekybos miestelis, konferencija kaimo plėtros klausimais. Toks pokytis neliko nepastebėtas ir privertė šio renginio skeptikus sutikti, kad festivalis gali transformuotis ir išlikti. Išlikti ir atsinaujinti su triukšmu.

Žodžiu, konstatuoti faktą, kad baigėsi dar vienas Kirnaičių festivalis būtų neteisinga. Teisingiau būtų sakyti – festivalis subrendo ir žengė triukšmingai į savo antrąjį gyvavimo dešimtmetį.

O festivalis buvo organizuotas Kirnaičių kaimo bendruomenės kartu su Žemės ūkio rūmais. Renginį vedė Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas ir Dovilė Ladukaitė. Šimet festivalio globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Festivalio atidarymas prasidėjo vėliavų pakėlimu. Vėliavas pakėlė Žemės ūkio rūmų l.e.p. pirmininkas Sigitas Dimaitis, Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas, LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, LR Žemės ūkio ministerijos Europos sąjungos politikų skyriaus vedėjas Dainius Stravinskas ir Latvijos bendruomenių atstovas.

Festivalyje dalyvavo Joniškio rajono ir Lietuvos kaimo bendruomenės, žemdirbiai, žemdirbių asociacijų atstovai, amatininkai, kaimo jaunimas.

Kaimo bendruomenių nariai aktyviai sportavo ir varžėsi krepšinio, tinklinio aikštelėse, prie šaškių, šachmatų stalų, šaudymo iš lanko, smiginio, estafetės, kelmo stūmimo ir kitose rungtyse.

Visą dieną scenoje koncertavo geriausi Joniškio ir Žagarės kultūros centrų saviveiklininkai ir atlikėjai, sporto centro šokėjos, šokių grupė „Avantiūra“, Žeimelio kaimo kapela, Latvijos lietuvių bendruomenės šokių kolektyvas, Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos liaudies muzikos kapela, jaunimo dainavimo studija ETC, Deivis ir Renata Norvilai, grupės „Husarai“, „Vyšnios“ ir atlikėjas Deividas Bastys.

Svarbu pastebėti, kad Kirnaičių kaimo bendruomenės namuose rinkosi žemdirbiai ir kaimo bendruomenių atstovai į konferenciją – diskusiją kaimo plėtros klausimais. Konferenciją – diskusiją moderavo Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis. Pranešimą „Žemės ūkio ministerijos veiksmai formuojant naujo programinio laikotarpio Bendrąją žemės ūkio politiką“ skaitė Žemės ūkio ministerijos Europos Sąjungos politikų skyriaus vedėjas Dainius Stravinskas, pranešimą „Žemdirbių savivaldos vaidmuo naujo Bendrosios žemės ūkio politikos programinio laikotarpio formavime“ perskaitė Žemės ūkio rūmų Tarptautinio skyriaus vedėja Vaida Leščauskaitė. Nacionalinės mokėjimo agentūros Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktoriaus pavaduotoja Alma Valskytė pristatė paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimo aktualijas, o pasėlių draudimo kompanijos „VH Lietuva“ Šiaulių regiono draudimo vadovas Martynas Rusteika informavo ūkininkus apie pasėlių draudimą.

Sportines emocijas, rimtas diskusijas ir dainos sklidiną vakarą, nušvietė netikėčiausiomis formomis išsibarstęs fejerverkas. O netrukus ir užsiliepsnojęs renginio laužas sukūrė šilumos ir bendruomeniškumo jausmą.

Atšventėme vienuoliktąjį tarptautinį Kirnaičių festivalį. Vis dar jusdami tą tos ypatingos dienos Kirnaičiuose dvasią, pagalvojame – gal ne visas dainas sudainavome? Gal pamiršome kažką, kas būtų įdomu visiems mylintiems šią kaimišką šventę? Būtinai tai padarysime kitąmet Kirnaičiuose. Visi kartu su Jumis, mieli bendruomeninkai ir kaimiškos Lietuvos mylėtojai.

Kirnaičių kaimo bendruomenė

   


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt