• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Įvyko regiono VVG susitikimas

Paskelbta: 2017-10-09 16:15:21

Spalio 5 d. Kuršėnuose Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre įvyko tradicinis Šiaulių regiono vietos veiklos grupių susitikimas, kurį šįkart organizavo asociacija "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė"

Jame dalyvavo Akmenės rajono vietos veiklos grupės, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės, Raseinių rajono vietos veiklos grupės "Raseinių krašto bendrija", Vietos veiklos grupės "Radviliškio lyderis", Vietos veiklos grupės "Pakruojo rajono partnerystė" ir Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" administracijos darbuotojai.
Kiekvienos vietos veiklos grupės atstovai pristatė situaciją savo organizacijoje - kiek yra paskelbtų kvietimų ir pagal kokias priemones, kaip vyksta vertinimas. Deja, visos vietos veiklos grupės susiduria su iššūkiais ir sunkumais - vertinimas NMA trunka labai ilgai, o pateikę paraiškas pareiškėjai nežino, kiek dar reikės laukti. Joniškio VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė pastebėjo, kad ypač  tai aktualu verslo projektams - nežinia, kiek dar truks vertinimas, iki sutarties pasirašymo jokios veiklos pradėti negalima, o situacija versle keičiasi greit. Ir taip verslo skatinimas tampa verslo stabdymu.
Vietos veiklos grupių veiklą sunkina nuolat besikeičiančios administravimo taisyklės, kai parengti Finansavimo sąlygų aprašai, pateikti NMA, bet per kelis mėnesius taip ir nepatvirtinti, tampa nebegaliojantys ir jų rengimui skirtas darbas nueina perniek.
Kalbėta ir apie tai, kad vietos veiklos grupių tinklas nepakankamai atstovauja visos Lietuvos VVG interesus.
Šiaulių regiono vietos veiklos grupės aptarti VPS įgyvendinimo aktualijų susitinka reguliariai. Tokie susitikimai, kolegų patirtis ir diskusijos visapusiškai naudingi.


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt