• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
„Išaukštinkim žemę ir žmogų“

Paskelbta: 2016-10-17 15:02:10

Ruduo papuošė žemę lapų auksu, o darbštūs kaimo žmonės gali daugiau laiko skirti pramogoms. Didieji darbai jau nudirbti- javai aruoduose, daržo gėrybės rūsiuose, o gardžios vasarą primenančios uogienės sumanių šeimininkių kamarėlėse. Graži ir prasminga proga švęsti. Tad spalio 15 d. net keturių bendruomenių atstovai rinkosi į tradicinę Gataučių seniūnijos šventę „Išaukštinkim žemę ir žmogų“, kuri šiemet vyko Stupurų kaimo bendruomenės namuose.

Gausiai susirinkusius svečius iš Stupurų, Gataučių, Mekių, Jauniūnų ir Ziniūnų bendruomenių pasveikino ir jaukaus vakaro linkėjo Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė L. Vyšniauskaitė. Sveikinimų ir šiltų palinkėjimų tą popietę netrūko- juos išsakė Joniškio rajono mero pavaduotoja V. Aleknavičienė, kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja E. Šivinckaitė, Gataučių seniūnijos seniūnė A.Daugėlaitė, Joniškio VVG pirmininkė N. Valuckienė ir viešųjų ryšių specialistė R. Misiūnienė. Bendruomenių pirmininkai ir atstovai taip pat džiaugėsi gražiu vakaru ir galimybe visiems pabūti drauge.

Vakaro vedėjas R. Žalnierius pristatė vakaro porą - dėdę Derlių ir dėdienę. Juos žaismingai vaidino ir svečiams rudeninių dovanų negailėjo Stupurų bendruomenės nariai J. Laurinaitis ir G. Mumgaudienė. Visą popietę skambėjo linksma muzika ir dainos, kurias atliko Gataučių skyriaus muzikantai, vadovaujami J. Malinauskaitės.

Šventės metu svečiai galėjo pasigėrėti R. Balčiūnaitės tapybos darbais, vaikų darbelių parodėle ar pavartyti seną receptų knygą nostalgija dvelkiančioje receptų knygų parodėlėje „ Iš močiutės kamarėlės“. Svečiai turėjo galimybę aplankyti naują Stupurų bendruomenės muziejų, kuriame šiuo metu eksponuojamos A. Mitrofanovienės ir U. Petrauskaitės surinktos angelų kolekcijos.

Kulminacija tapo gardžių uogienių degustacija ir saldžiausios, egzotiškiausios bei originaliausiai pateiktos uogienės rinkimai. Komisija atsakingai dirbo savo darbą ir visas šeimininkes, išvirusias uogienių, apdovanojo saldžiais prizais.

Pats gražiausiais vakaro akcentas buvo prijuosčių demonstravimas. Gražiai pasipuošusios šeimininkės smagiai klegėdamos žygiavo per jaukią salę ir leido visiems svečiams pasigėrėti savo puošniomis prijuostėmis.

Šventės metu taip pat buvo pristatytas Stupurų kaimo bendruomenės sėkmingai įgyvendintas projektas „ Bendra veikla iš kartos į kartą“, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi įsigytais darbo įrankiais, nauja skelbimų lenta, vidaus lentynomis, kurios jau pritaikytos bendruomenės muziejui, lauko pavėsine ir lauko baldais, dviračių stovais bei lauko treniruokliais, skirtais įvairaus amžiaus grupėms.

Muzika ir dainos Stupuruose skambėjo visą vakarą. Žmonės džiaugėsi gražiu renginiu ir buvimu kartu. Tik bendra svajonė, savitarpio supratimas ir pagarba vienas kitam laidžia nudirbti visus darbus ir mėgautis rudens derliumi.

Lina Vyšniauskaitė,

Stupurų bendruomenės pirmininkė


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt