• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Ir donorai turi būti saugūs kelyje

Paskelbta: 2016-09-19 14:08:53

Lankaičių kaimo bendruomenė, dalyvaudama respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse", ėmėsi iniciatyvos organizuoti Donorų dieną. Bendruomenės pirmininkė Onutė Bandarienė ragino savo bendruomenės narius tapti kraujo donorais. Graži iniciatyva,  prieš penkiolika metų pradėta Skaistgirio moterų draugijos "Versmė", tęsiama, kaip ir dalyvavimas respublikiniame projekte "Eismo saugumas bendruomenėse". Jau antri metai visos Skaistgirio seniūnijos kaimų bendruomenės yra susijungę į susivienijimą, kurį koordinuoja Skaistgirio moterų draugijos "Versmė" aktyvistės. Susivienijimas bendradarbiauja su seniūnija, kultūrinio darbo organizatoriais, bibliotekininkėmis, policijos pareigūnais, medikais.
Į organizatorių kvietimą tapti donorais atsiliepė dvidešimt seniūnijos gyventojų. Atlikus tyrimus, kraujas paimtas iš penkiolikos. Su donorais tą dieną bendravo Joniškio rajono PK bendruomenės pareigūnė Daina Kaminskienė, kuri kiekvienam donorui įteikė atmintines kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, kur skambinti atsitikus nelaimei kelyje. Pareigūnė atsakė į įvairius klausimus, taip pat ir apie tai, kokios baudos gresia nesilaikant reikalavimų kelyje važiuojant dviračiu, einant pėsčiomis. Aktyviausi donorai šį kartą buvo Skaistgirio žemės ūkio bendrovės dirbantieji. Norisi padėkoti ne tik donorams, bet ir bendrovės vadovams už jų palaikymą. Smagu, kad ir Lankaičių kaimo gyventojai davė kraujo. Greta Garbės donoro Arūno Bagdono ranką tiesė ir Skaistgirio gimnazijos gimnazistė Vitalija Doviltytė.
Donorų dienų organizavimo tradicijos perduodamos iš vienos bendruomenės į kitą, o senjorai donorai šią kilnią pareigą perduoda jaunimui. Altruizmui nėra ribų,- šypsodamiesi tą dieną sakė Lankaičių kaimo bendruomenės atstovai.

Vida Urbonienė

 


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt