• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Įgyvendintas projektas sustiprino kaimo bendruomenę

Paskelbta: 2016-12-21 10:18:45

Žvelgaičių kaimo bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Veikdami kartu stiprėjame“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiam projektui įgyvendinti skyrė 6067 eurų paramą, daugiau nei po 400 eurų skyrė Joniškio rajono savivaldybė ir pati bendruomenė. Galima drąsiai teigti, kad  projekto tikslas stiprinti bendruomenės sutelktumą, užimtumą ir kartų bendravimą, organizuojant renginius, akcijas ir iniciatyvas viešųjų erdvių aplinkos kokybei gerinti, savanorišką veiklą, pasiektas. Pagal šį projektą Žvelgaičiuose buvo savanoriškai tvarkomos kaimo viešosios erdvės, įrengti krepšinio stovai, birželio 24-ąją surengta kraštiečių ir Joninių šventė, rugsėjo 3-ąją pirmosios kaime krepšinio varžybos, o gruodžio 10-ąją vyko kalėdinės eglės ir kaimą puošiančių girliandų įžiebimas.

Projekto veiklos buvo planuojamos atsižvelgiant į įvairaus amžiaus vietos gyventojų pomėgius ir poreikius. Tai paskatino juos dalyvauti parengiamuosiuose darbuose, viešųjų erdvių tvarkyme, krepšinio stovų įrengime, kalėdiniame kaimo ir eglės puošime. Projekto lėšomis įsigyta priemonių aplinkos tvarkymui (karučiai, grėbliai, trimeris, darbo pirštinės). Bendruomenės nariai pasipuošė marškinėliais su logotipu. Renginių organizavimui įsigytos pavėsinės, stalai ir suolai. Sporto varžyboms organizuoti pirkti kamuoliai, medaliai, taurės ir kiti prizai. Bendruomenės kapela įsigijo naują būgną, o skelbimams spausdinti pirktas spausdintuvas ir popierius. Kalėdiniam kaimo papuošimui pirktos lauko girliandos.

Kartu dirbant ir dalyvaujant renginiuose, stiprėjo vietos gyventojų tarpusavio ryšiai, daugiau žmonių įsijungė į bendruomenės veiklą. Projekto naudą apibendrindama vietos gyventoja taikliai pastebėjo, kad kaimas tiesiog atgijo.

Žvelgaičių kaimo bendruomenės informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt