• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Įgyvendintas projektas „Graži mūsų aplinka“

Paskelbta: 2017-11-30 10:15:49

Stungių kaimas yra unikalus savo dydžiu, tai ilgiausias Šiaurės Lietuvos kaimas.  Stungių kaime gyvena apie 330 gyventojų. Kaimo gyventojai neturi sąlygų turiningai praleisti laisvalaikio, nėra patalpų, pritaikytų organizuoti masinius vasaros kultūrinius ir sportinius renginius, kviestis meno kolektyvus, kitas bendruomenes, nes tik glaudžiai bendradarbiaujant ir dalinantis patirtimi, galima pasiekti gerų rezultatų. Prie bendruomenės namų yra 20 arų teritorija, kurioje galėtų vykti renginiai, tačiau ji nebuvo pilnai pritaikyta bendruomenės veiklai. Joje yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, treniruokliai, tačiau organizuojant renginį, nebuvo kur atsisėsti, nėra pastogės nuo lietaus ar vėjo. Tai pat visą erdvę nuolat reikia prižiūrėti, pjauti žolę, bet bendruomenė neturėjo žoliapjovės. Iki šiol žolę pjaudavo bendruomenės nariai savo asmenine technika.

Savivaldybei pradėjus įgyvendinti Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, Žagarės seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga nusprendė turimas lėšas (2510 Eur) skirti bendruomenės akcijoms ir iniciatyvoms, skirtoms viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti.

Stungių kaimo bendruomenė ėmėsi iniciatyvos ir parengė projektą „Graži mūsų aplinka“. Projekto tikslas – viešąją erdvę pritaikyti bendruomenės poreikiams.  

Įgyvendinant projektą bendruomenė įsigijo du kilnojamus paviljonus/pavėsines, aštuonis stalo ir suolų komplektus, trimerį-žoliapjovę, mobilų konferencijų stovą ir konferencijų bloknotą.  

Šio projekto metu įsigytas inventorius pritaikys viešąją erdvę bendruomenės poreikiams, bus sudarytos tinkamos sąlygos organizuoti renginius turimoje viešojoje erdvėje, bendruomenės šventes, kraštiečių susitikimus, konferencijas, dalyvauti mugėse. Įsigytos prekės turės svarbią ekonominę ir socialinę naudą ne tik bendruomenės nariams, bet ir visiems kaimo gyventojams ar jų svečiams, kurie galės naudotis gražiai sutvarkyta ir prižiūrima viešąja erdve.  Turėdami paviljonus/pavėsines bei sulankstomus stalus, bendruomenės nariai galės tinkamai ir patogiai dalyvauti įvairiose rajono šventėse, mugėse, pristatant savo bendruomenę, jos narių gaminius.

Stungių kaimo bendruomenės informacija

  


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt