• animacija

    Apskrities VVG susitikimas

  • animacija
Džiaugsmų ir rūpesčių pynė Stupurų kaimo bendruomenės susirinkime

Paskelbta: 2018-04-24 08:40:07

Balandžio 21 d. šeštadienį Stupurų kaimo bendruomenės nariai rinkosi į visuotinį ataskaitinį susirinkimą. Nors tą dieną šalyje vyko švaros akcija Darom 2018, tačiau stupuriškai nusprendė šiais metais švarinti ir gražinti aplinką visus metus. Kovo mėnesį pradėję įgyvendinti projektą „Ekonominės veiklos skatinimas Stupurų kaimo bendruomenėje“, savanoriai tvarkė bendruomenės namus bei aplinką, todėl susirinkę balandžio 21 d. galėjo pasidžiaugti jaukia, tvarkinga patalpa.

Stupuriškių pasveikinti atvyko LR Seimo narys A. Gumuliauskas, o susirinkimą nuotaikingai pradėjo Stupurų kaimo ansamblis. Įsikūręs pačių stupuriškių iniciatyva ansamblis noriai renkasi į repeticijas ir savo repertuarą vis papildo naujomis dainomis. Tądien skambėjo ne tik lietuvių liaudies melodijos, romansai, bet ir dainos pagal poeto P. Širvio eiles.

Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Vyšniauskaitė pateikė 2017 metų bendruomenės finansinę ir veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Nuveiktų darbų ir veiklų sąrašas išties nemažas. Įgyvendinti du projektai, suorganizuotos šventės, seminarai, išvykta aplankyti ir pasisemti patirties iš kaimyninių bendruomenių, dalyvauta rajoniniuose renginiuose ir akcijose. Šiuo metu pradėtas įgyvendinti ir naujas, į ekonominę veiklą orientuotas  “ Ekonominės veiklos skatinimas Stupurų kaimo bendruomenėje“ projektas, kurio metu jau pastatytas kuro katilas, įsigytos ir sumontuotos lauko apsauginės žaliuzės langams. Dar laukia siuvimo įrenginių pirkimas, mokymai. Taigi bendruomenės veikla po truputį krypsta į verslumą. Tikimasi, kad nauja siuvykla pritrauks norinčių išmokti siūti gretas.

Gegužės mėnesį Stupurų kaimo bendruomenė pakvies visus dalyvauti psichologės A. Sakalienės paskaitoje, kuri yra projekto „Sveika siela - sveikas žmogus“ dalis.

Susirinkimo metu buvo ne tik pasidžiaugta nuveiktais darbais, bet ir pasidalinta rūpesčiais, problemomis. Stupurų kaimo seniūnaitė L. Česnauskienė paragino gyventojus aktyviau reaguoti į kaimo problemas ir jas tiesiogiai perduoti jai. Tokiu būdu bus informuojama ir seniūnija bei ieškoma bendro, visiems tinkamo sprendimo. Žinoma, gyventojams didžiausią rūpestį kelia duobėti ir netvarkingi kaimo keliai. Tačiau 2018 metų Joniškio rajono biudžete numatyta didesnė dalis lėšų kaimo keliams. Gyventojai tikisi, kad pažadai bus ištesėti.

Diskusijų metu bendruomenės narė J. Petrauskienė pateikė informaciją apie įvykusį Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos visuotinį susirinkimą. Paragino visus aktyviau dalyvauti bendruomeninėje veikloje. Žodį tarė ir Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos darbuotoja Vilma Bučienė. Ji ragino susirinkusius nepamiršti knygos ir dažniau lankytis bibliotekoje.

Po susirinkimo nariai dar smagiai šnekučiavosi prie arbatos puodelio ir kūrė ateities planus.

Stupurų kaimo bendruomenės informacija


Joniškio rajono partnerystės VVG
Sandėlių g. 7, LT-84165 Joniškis
Tel. +370 679 06373
El. paštas info@joniskiovvg.lt